“Daha sıra varken ailene ehil çık” yürüyüşü yapıldı

Trabzon Ocak Dayanışma Platformu, ailenin korunmasına dikkati soldurmak için “Daha geçenek varken ailene topluluk çık” yürüyüşü düzenledi.

Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan platform üyeleri, mehter takımı eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları, ailenin korunmasına dikkati çeken döviz ve pankartlarla 15 Orak Ayı Şehitler ve Hürriyet Parkı’na büyüklüğünde yürüdü.

Yürüyüşe, YANLIŞSIZ Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, DÜRÜST Fırka Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Platform hesabına konuşan Ahmet Töz, cemaziyelevvel topla tüfekle saldırıp hüsrana uğrayanların zaman insanlığın geleceğine saldırdıklarını belirterek, “İnsanın temiz fıtratını kirletmek, ailenin ve nedeniyle toplumun temelini aksatmak, hassaten becermek amacıyla değme kalem kurnazca eylemlerini fütursuzca devreye sokmuşlardır. Ne olduğu belirsiz olan cinsiyetsiz aynı sosyete inşa etmenin manasız çabası içine girip devletimize, milletimize, ailemize, evlatlarımıza ve bizi tığ işleyen parçalanmamış değerlerimize cidal açtılar.” ifadelerini kullandı.

Aileyi ve nesli koruyabilmek hesabına her çeşit meşru mücadeleyi göstermenin yabanlık görevi olduğunun altını çizen Kaynak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nesillerin devamı, insanlığın geleceği bu mücadeleye bağlıdır. Biz açıkgöz olursak biliniz kim bu taşmış azınlığın çabası boşa çıkacaktır. Kirli elleriyle cife emellerini realizasyon hayalleri içsiz aynı çabadan öteye gitmeyecektir. Çocuklarımızın, neslimizin arı sili zihinlerini koruyabilmek üzere toplumun temeli olan ailemize uzatılan sulu ellere hapsetmek üzere sizleri lüzumlu sosyal hayatta gerekse toplumsal ve görsel iletişim araçları platformlarında, hayatın herhangi bir alanında topyekun tıpkısı mücadeleye ve farkındalık oluşturmaya çağırma ediyorum. Eş değerlerimizi ayakta sancımak üzere kızlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız, çoluk, bala tam ocak efradımızla devletimizi, kurumlarımızı, sivil topluluk kuruluşlarımızı ve kendisinde yüklülük hisseden herkesi biricik patırtılı olmaya ve gelişigüzel savaş etmeye nida ediyoruz.”

Kaynak’in konuşmasının arkası sıra grup olaysız şekilde dağıldı.

Share: