Cumhurbaşkanı Erdoğan, incizap fail Yırtıkça Ünal’a teşekkür etti

Cumhuriyet rejimi ile ilgilendiren sarf ettiği sözlerle tepkileri üzerine calip DÜRÜST Fırka Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Mebus Idareci Ünal, geçmiş dönem görevinden incizap etti.

“ÜNAL’A KATKILARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Zaman TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Cumhur Reisi Erdoğan, açıklamalarının başında Ünal’a teşekkürname etti. Salonda bulunan Ünal’ı onore eden Erdoğan, “Kadro başkanvekilimiz Yırtıkça Ünal’ın görevinden affıyla boşalan yere Heyecan Varlıklı arkadaşımızı öneri ediyorum. Becerikli Ünal arkadaşımıza Meclisimize, partimize ve ülkemize yaptığı katkılar için teşekkür ediyorum. Kendisiyle ayrımlı alanlarda mümasil bire bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Bu görevi üstlenecek Dinamit Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

CUMHURİYET ÇIKIŞINA GELEN TEPKİLER SONRASI İSTİFA ETMİŞTİ

Ünal, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Arsıulusal 8. Pusula ve Kültür Fuarı’nda yaptığı konuşmada “Tarihteki sunma sert kültürel bükülme Türkiye’de yaşanmıştır. Bilfarz Fransız devrimi seçkin şeyi yıkmıştır amma lügate dokunmamıştır. Tekrar arz sert devrimlerden ayrımsız tanesi Mao’nun Çin ekin devrimidir. Lügate dokunmamıştır. Amma maatteessüf bire bir hars devrimi namına Cumhuriyet ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi kısacası hep tefekkür setlerimizi bulunmayan etmiştir” demişti.

Ünal’ın cumhuriyetle ilişik çıkışı ilkin MHP lideri Celal Bahçeli tutmak amacıyla bir nice ismin tepkisini çekmişti. Bu gelişmelerin ardından Ünal takım başkanvekilliği görevinden incizap ettiğini açıklamıştı.

Share: