Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, Boğazlıyan OSB Yatırım Planı toplantısına reislik etti

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında, Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi (OSB)

2022 Yatırım Planı toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya Yozgat Valisi Fer Polat ve Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın yanında Boğazlıyan Tecim ve Sanayi Odası Umumi Heyet Başkanı Öcal Öcalan ile 23 yatırımcı iş adamı katıldı.

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde kurulan OSB’ye ilişik bire bir sunumun gerçekleştirildiği toplantıda, yatırımcı firmaların toplam envestisman özetleri, ihracat, ciro ve yatırım hedefleri ile garaz istihdam sayıları ele alındı.

Toplantıda, yatırımcıların değerlendirme ve taleplerini dinleyen Oktay, OSB’de yatırımların aynı an önceki tamamlanması ve fiili üretime geçilmesi için süreçlerin hızlandırılmasına müteveccih müstelzim desteği sağlayacağının altını çizdi.

Yatırımcılar ise verdiği destek ve katkılardan ekolojik ortam Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay’a teşekkürname etti.

Gıda, oluşum, araba, organik kimya, ambalaj, otomasyon, uyuşturucu sanayi kadar sektörlerden 26 firmanın saha alacağı Boğazlıyan Fuat Oktay OSB’nin önceki etapta 1685, toplamda 9 bin 690 kişiyi istihdam etmesi hedefleniyor.

Toplam imar alanı 1070, uran parseli 650 dönüm olan ve düz doluluk oranı yüzde 95,4’e ulaşan uran bölgesindeki yatırımlardan hep 528 milyon dolar ciro ve mecmu 245 milyon dolarlık almanak dış satım bekleniyor.

Share: