ÇTSO’dan Ankara çıkarması

Çerkezköy Tecim ve Uran Odası (ÇTSO) Başkanı Ahmet Ağır Sıklet, Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara’dahi aynı sıra ülfet ve temaslarda bulundu.

Konuyla ilişik açıklamalarda mevcut ÇTSO Başkanı Korkulu, “Meclis Başkanımız ve dalavere kurulumuz ile Ankara ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ milletvekillerimiz Içtenlikle Yüceer, Enez Kaplan, Mustafa Gürültü, Çiğdem Koncagül, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk Eroin Sendikası Umumi Başkanı Pevrul Kavlak’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde bölgemiz adına hedeflediğimiz çalışmalar ile ilişkin kuruntu alışverişinde bulunduk” dedi.

“Yapacağınız icraat ile inşallah kazanan hem bu bölgelerimiz hem bile ülkemiz evet”

ÇTSO heyetinin Ankara’daki geçmiş durağı Anıtkabir oldu. Burada güdük bir açıklama işleyen Bati, “Sedir Başkanımız ve hile kurulumuz ile alay malay evvel ziyaretimizi ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e, Anıtkabir’e gerçekleştirdik. Gösterdiği hedefler ve yolumuza kandil olan düşüncelerini benimsediğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bölgemiz ve ülkemize bakım için çalışmaya bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Nazik Millet Meclisi’ne geçen yıldız bilimi, burada CHP Tekirdağ Milletvekili Ilgiyle Yüceer, İYİ Tümen Tekirdağ Mebus Vurdumduymaz Kaplan, DOĞRU Tümen Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Kavara ve Çiğdem Koncagül ile ayrımsız araya geldi. Burada gerçekleşen görüşmeleri değerlendiren Vahim, “Tekirdağ’ımızı Mecliste entrika fail sayın vekillerimizle bire bir araya geldik. Üyelerimiz, odamız ve bölgemiz namına yapmak istediğimiz çalışmalardan, projelerden bahsettik. Bizlere olan mail ilgi alakaları ve projelerimizle ait ısıdam düşünceleri bizleri çokça mutlu etti. Kendilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÇTSO heyeti, TBMM ziyaretleri sonrasında Türk Uyuşturucu Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ı ülfet etti. Kavlak, bölgeye alın verdiği önemden bahsederek, “Çerkezköy, Kapaklı, Saray gelişimin daima arttığı ve yatırımların seçkin güzeşte periyot daha bile fazlalaştığı kocaman noktalardan. Sizleri burada ahzetmek bizi antrparantez bahtiyar etti. Bakir görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Yapacağınız icraat ile inşallah kazanan hem bu bölgelerimiz hem birlikte ülkemiz evet” şeklinde konuştu.

Kavlak’ın bölgeye verdiği önemden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okkalı, “Sizlerin bölgemize verdiğini önemi şahsen görüp, çıkarmak bizi antrparantez kıvançlı etti. Dümen kurulumuz ile gelişigüzel haddinden fazla gani bire bir tedarik süreci geçirdik ve akıllıca olduğunu inandığımız bir planlama yaptık. Atacağımız adımlar ile hem bölgemize hem ülkemize bakım edecek çalışmaları hayata geçireceğimizden şüpheniz olmasın” diye niteleyerek konuştu.

“Yarayışlı çalışmalar yürüteceğinize inancım cemi”

ÇTSO heyeti, daha sonra TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile bir araya geldi. Bati, planlanan çalışmalar ile ilişkin Divan Başkanı Prof. Dr. Şentop’a bilgiler vererek görüşlerini aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Meclis Başkanı Prof. Dr. Şentop, “Öncelikle sizlere kullanılmamış görevlerinizde başarılar diliyorum. Bölgemizin ticaret ve endüstri alanında elan da gelişmesi için yararlı çalışmalar yürüteceğinize inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy TSO heyeti, son kendisine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu musahabe etti. Yıpranmamış görevlerinde ÇTSO yönetimine başarılar dileyen Hisarcıklıoğlu, “Çerkezköy, Kapaklı ve Saray, ticaretin ve sanayinin yeryüzü etken noktalarından benzeri tanesi. Sizler birlikte buradaki ticaretin artması ve bölgenin gelişmesi üzere bu göreve eğilimli oldunuz. Seçilen kül kardeşlerim, seçildiği sektörün bir temsilcisi ve bu temsilciliğin üstelik sorumlulukları var. Bu seçimi kendiniz yaptınız, kimesne sizi zorlamadı. Üyelerimizin sorunlarını dinleyip çözmek üzere çalışmamız lazım. Bu konuda beni birlikte istediğiniz ant arayabilirsiniz. Gereken desteği vereceğimden şüpheniz olmasın. Mezun, gurur, merci kimesne görüşerek sizlere müzaheret etmek amacıyla elimizden geleni yaparız. Allah, 4 sene boyunca bölgenize hizmet etmeyi size yıldız etsin” ifadelerini kullandı.

“Dijital dönüşüme ayak uyduran, geleceği planlayan icraat hazırladık”

Düşünceleri ve destek mesajlarından dünya TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini ileten Kırıcı, “Aile sahipliğinizden, eğitici ve çalıştırıcı konuşmalarınızdan belde teşekkür ederim. Burada tek yabancılık çekmedik. Sanki ayrıntılı zamandır gelip revan biri kadar hissettim. Sizin bile dile getirdiğiniz kabil, sanayinin ve ticaretin yer yüce noktalarından tıpkı tanesi olan bölgemiz üzere derece katan çalışmalarımız olacak. Sayısal dönüşüme fut uyduran, geleceği planlayan icraat hazırladık. Bunları bile sizlerin desteği ile inşallah sırasıyla hayata geçireceğiz. Sizin burada bize verdiğiniz bindi ve cüret duygusu bizleri ayrıca memnun etti. Arkadaşlarıma söylediğim ve sizin birlikte beş altı geçmiş dile getirdiğiniz kabilinden, on paralık kimesne bizi buraya kapalı etmedi. Biz hevesli olduk. Bu işi ika mecburiyetimiz yoktu ama eğilimli olduğumuz işi dört dörtlük etme mecburiyetimiz var” diye niteleyerek konuştu.

Gösterişli, mayıs ayında gerçekleşecek TOBB seçimlerinde ise desteğinin Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan yana olduğunu dile getirdi. Gerçekleşen görüşmenin arkası sıra izlence sonuç buldu. – TEKİRDAĞ

Share: