Çocukların gözü uğrunda köpeği vurdu

Çocukların gözü uğrunda köpeği vurdu

DÜZCE – Düzce’de tıpkı şahıs ruhsatsız silahla, habbe bahçesindeki köpeğe, çocukların gözü uğrunda kırıcı etti. Yerde gelişmemiş yatan köpeği Bipativer Derneği Başkanı kurtarabilmek için kucaklayıp veterinere götürdü.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine sadık Darıyeri Hasanbey Köyü’nde tıpkısı evin bahçesindeki köpeğe, iddiaya göre B.S. isimli nefer, ruhsatsız silahı ile 2 el zehir ederek yaraladı. Yerde yerli mütezayit köpeğin halini görenler tezce güllabi ekipleri ile Bipativer Derneği’ne bili verdi. İhbar konusunda görüngü hesabına mevrut jandarma, köpeği vurduktan sonraları görüngü yerinden kaçan B.S. isimli şahsı gelişmemiş sürede yakalayarak silahına ahali koydu.

Bipativer Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ise dertli köpeğin saldırmaması için geçmiş ağzını bağladı. Daha sonradan kucaklayarak veterinere solmak için aracına bindirdi. Veteriner kliniğine götürülen köpeğin, absürt ile vurulduğu ve dirimsel tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Köpeği yaralayan B.S. isimli kişi ise gözaltına alınarak ilçe kurnaz komutanlığına götürüldü. Olayla ilgilendiren inceleme başlatıldı.

Share: