CHP’li Torun, Ordu’da gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, “Altılı Ganyan masa şu anda emniyetli adımlarla yoluna bitmeme ediyor. beherglas güruh gelişerek, Türkiye’nin sorunlarının çözümü noktasında ortak birliktelik ortaya koyarak bitmeme ediyor.” dedi.

Torun, Altınordu ilçesinde katıldığı bire bir izlence sonrası gazetecilerin gündeme ilişik sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin yavaş yavaş seçime gittiğini tamlayan Torun, altılı masaya müteveccih zaman zaman kamuoyundaki ayrımlı değerlendirmelerin, bu masayı tefviz çabası olduğunu istikbal sürdü.

Seyit Torun, masanın etrafında mevcut liderlerin şu anda sorumluluklarının farkında olduğunu vurgulayarak, “Altılı Ganyan masa şu anda tehlikesiz adımlarla yoluna devam ediyor. her bir güruh gelişerek, Türkiye’nin sorunlarının çözümü noktasında ortak birliktelik ortaya koyarak devam ediyor.” diyerek konuştu.

Türkiye’yi zarfında bulunduğu sorunlardan kurtarabilmek ve hal atmak için altılı masanın daima tıpkısı araya geldiğini kaydeden Torun, “Elbette 6 ayrı siyasal partiyiz. bazen ayrımlı değerlendirmeler kabil. Değişik görüşler cins. Amma bu masa milletin ve ülkenin geleceği amacıyla kuruldu. Güvenli adımlarla üstelik yoluna bitmeme ediyor.” ifadesini kullandı.

CHP’li Torun, altılı ganyan masanın adayının ki olacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Altılı masa bunu zamanı gelince açıklayacak. Onlar da öz aralarında değerlendirme yapıyorlar. Ama bazen bunu ayrımlı şekilde algılayan, algılatmaya çalışanlar cins. Amma inanıyorum kim 6 lider benzeri araya geldiğinde katiyetle kazanacak adayla ve Türkiye’yi kucaklayacak, sorunlarını bilcümle gelişigüzel ortak akılla çözecek benzeri adayla yola çıkacaktır.”

Share: