CHP Umumi Başkan Yardımcısı Koca, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Umumi Komutan Yardımcısı Muharrem Eş, “Divan 1 Ekim’birlikte açılıyor. 2 Ekim’dahi CHP’nin sülale sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda seçme özdek çokça farklı olacak.” dedi.

Parti Divan Üyesi Rüya Aksungur ve Avrat Kolları Umumi Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a mevrut Erkek, partisinin il başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’dahi faaliyet yürüteceklerini belirtti.

Parti, Millet İttifakı ve 6’lı masa kendisine çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Koca, şöyle konuştu:

“Demokratik ahbaplık devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Ulus İttifakı’nın cumhur reisi adayı Türkiye’nin 13. cumhur reisi olacaktır. Öncelikle vatandaşın aheste sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis’ten çıkaracağımız kanun ‘siyasi aktöre yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız amade. Anayasal ve kanuncu çalışmalarımız tamamlandı.”

“Divan 1 Ekim’üstelik açılıyor. 2 Ekim’de CHP’nin ocak sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda gelişigüzel özdek çok ayrımlı olacak.” diyen Ayvaz, iktidarları döneminde geçmiş yapacakları işlerden birinin birlikte “Orta Doğu Hazar ve İşbirliği Teşkilatı”nı inşa etmek olduğunu kaydetti.

Teşkilatın kurucu devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Koca, şöyle devam etti:

“Sonradan değişik devletler birlikte katılacak. Orta Doğu’da mesail çözülecekse buradaki devletler ve milel çözecek. Bu çalışmaların bütünü yapılıyor. Intihap kararı alındığı devir Türkiye rahat bir zaman matlup. Türkiye’nin kaynakları ve nitelikli genç nüfusu var. On Paralık kimse etnik kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve yaşam tarzı cihetiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen cevaz edilmeyecek. 85 milyon hazar ve dirlik içre bütün gelişigüzel yaşayacağız.”Share: