CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu

CHP Muğla Saylav Burak Erbay ve CHP İstanbul Saylav Yüksel Mansur Kılınç, Karabük’te ülfet ve temaslarda bulundu.

Erbay ve Kılınç, Karabük’ün ilçelerini görüşme edeceği izlence öncesi tümen iklim binasında İl Başkanı Abdullah Şarap eşliğinde basın açıklaması yaptı.

Saylav Erbay, konuşmasında, herhangi bir sektörde etkin insanların emeğinin karşılığını alması üzere savaşım ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu uğurda bile bizim insanların bol bolamat ve sağlık içinde yaşaması üzere minimal ücretin belirlenmesinde tabii ki dahi görüşlerimiz ve önerilerimiz var. Bu noktada de arka yöneticilerimiz açıkladı. 15 bin teklik sunu bir iki olması gereken asgari ücrettir. Bunun sağlanması lazımdır. Bu sağlanırken de işverenlerin durumu göz önüne alınmalıdır. Onlara da lazım bindi sağlanmalıdır. Bizim önerdiğimiz asgari ecir yeryüzü bir iki 15 bin lira olacak şekilde yapılmalıdır.”

Kılınç birlikte altılı masanın esasta budun masası olduğunu söyleyerek, “Bu masanın süresince esasen Türkiye’nin sevgili güçlü, umutlarını yitirmiş ama umutlarını filizlendirmek zorunda olduğumuz bize bu görev düşüyor, nevmit cemiyet rastgele nev sorunu yaşayabilecek toplumdur. Nedeniyle bakir umudun adıdır altılı masa. Altılı Ganyan masanın, Umumi Başkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu izlence Türkiye’nin sorunlarını dizgesel bir biçimde nakız çabasıdır.” dedi.

Altılı Ganyan masanın bire bir çetin birliği folk ve bu ağır birliğini büyütme çabasında olduğunu dile getiren Kılınç, şöyle konuştu:

“Bu gösterişli birliğinin içine Hak ve Kalkınma Partisi’ne görüş veren seçmenlerimizi da çağırıyoruz, idealist kardeşlerimizi da çağırıyoruz. Dolayısıyla Türkiye’nin umuda, umudu büyütmek üzere birliğe, gelecekte Umumi Başkanımızın 3 Aralık tarihinde açıklayacağı vizyonu yaratmaya müteveccih kendisine bile birliğimizi büyütmeye, ülkenin bütünlüğüne ihtiyacı var. Bunun adı ağır birliğini geliştirmektir. Bunun adı cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilişik o beşer evet dahi bu ismi tartışmak değildir.”

Kılınç, altılı masanın faziletli bire bir güvenle çalışmalarını bitmeme ettirdiğini anlatarak, “Şu anda altılı masanın bir reisicumhur adayı açıklaması kabilinden tıpkısı durum bahis konusu değildir. Altılı Ganyan masanın bir cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması elden altılı masada önderlik özne tümen liderlerinin sorumluluğundadır. 3 Boşluk tarihinde CHP yerine Umumi Başkanımız tıpkı ati vizyonu açıklayacaktır onu da bilcümle beraber izleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: