Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Yeni atanan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, önce mücahede gününde daire müdürleri ve değişik kurumların temsilcilerinin tebrik ziyaretlerini kabul etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üstüne Malmüdürü Yaşar Balkır, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Ensesi Kalın, Milli Emlak Müdürü Buğur Abaş, Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Maksat Yılmaz, Tarım ve Orman Müdürü Vekili Mine Zer, Isim Müdürü Erek Rahat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Sakıncasız Bostan, Pınar Jandarma Komutanı Vekili Mehmet Özay, Toplumsal Teavün ve Tesanüt Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe El Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında müzakere ederek, kandırıcı olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Şahan Çöker dahi Kaymakam Maraşlı’yı makamında müzakere ederek, 2022-2023 eğitim bilimi talim dönemi hazırlıkları hakkında hikmet verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker ile birlikte 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu da konuşma ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Kargaşa tevellütlü olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve lise eğitimini çeşitli illerde tamamlamasının ardından, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Dönem Ilçebay Adayı kendisine yerel yönetim mesleğine başladı. Adaylık boyunca mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili namına fariza yaptı. Bir sene müddet ile Fransa’birlikte ecnebi açar eğitimi görerek, yönetimsel bütün üstünde çalışmalarda bulundu.

Kaza kursunu sükse ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Konak Kaymakamı olarak atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Müşterek Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Vesile Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 ruz ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, ongun derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Gönül Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Harem ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: