Çekicilik: “2023 seçimleri ülkemiz amacıyla, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz için çok haddinden fazla balaban”

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Kurum, 2023 seçimlerinin mevki ve mazlum coğrafyalar açısından haddinden fazla koca olduğunu söyledi.

Gelgel, Sivas’ın Suşehri ilçesinde belediye binası önünde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

Sivas’ın kahraman, er ve alp insanlarıyla buluşmaktan mutlu olduğunu tamlayan Alım, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Reisicumhur Erdoğan önderliğinde geceli gündüzlü demeden vatandaşlara hizmet ettiklerini anlatan Alım, “Biliyoruz kim arkamızda zinde duran Sivas’ımızın, Suşehri’nin sunturlu insanları var. Allah hepinizden razı olsun.” diyerek konuştu.

Milletin desteğiyle yola devam edeceklerini dile getiren Alım, “Zira bizim ayrımsız hedefimiz, bir ahdimiz var. İstiyoruz kim ülkemiz balaban Türkiye önünde şehirleriyle, ilçeleriyle hep alay malay kalkınsın. İstihdamıyla, sanayisiyle, üretimiyle, tarımıyla, turizmiyle ve elbette kim yer ve şehirciliğiyle kalkınsın. Vatandaşlarımıza bu anlamda sunu gür şartları, yeryüzü bol imkanları sunalım istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çekicilik, yegâne hedeflerinin insanların duasını ahzetmek olduğunu, bu amaçla şehirlere, ilçelere bakım ettiklerini aktardı.

Suşehri ilçesinde elan önceki TOKİ’nin 760 konutluk proje başlattığını ve bunların bitme aşamasına geldiğini anımsatan Gurur, “Bu projemizi inşallah yeryüzü geç 2 kamer içerisinde Suşehri’ne doğrulama edeceğiz. Suşehri’nin sokaklarını güzelleştirmeye devam edeceğiz. Suşehri’nin gençlerine elan gür ati yeryüzü namına çalışmaya hız edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Nazır Çekicilik, Sivas’a son 20 yılda seçkin alanda envestisman yaptıklarını, bu yatırımlara yenisini eklemenin heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını ifade etti.

“2023 seçimleri ülkemiz için çok makro”

Ülkenin çok şanlı tıpkı sürece girdiğine işaret eden Gelgel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023 seçimleri ülkemiz amacıyla, mazlum coğrafyamız ve bölgemiz için çokça çokça cesim. O yüzden bu seçimlerde hepimiz seçkin kesimi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi öbüründen fark etmeyeceğiz. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, 84 milyon, 81 şehrimiz benzeri ve cömert olacağız. Kardeşliğimizi seçme ant daim kılacağız ve inşallah 2023’te Reisicumhur’mızı ve Topluluk İttifakı’mızı rekor oyla destekleyeceğiz. Eskimemiş yüzyılın Türkiye’sinde inşallah Cumhur Reisi’mızı baştan başbuğ yapacağız. Bu kapsamda da çalışmalarımızı fıldır bir şekilde sürdüreceğiz.”

Suşehri ilçesine TOKİ aracılığıyla 200 konutun müjdesini veren Hava, şöyle devam etti:

“Suşehri’nde içtimai konut talebi var. Türkiye’da 81 ilde önce etapta 250 bin, ikinci etapta üstelik 250 bin başlamak için 500 bin toplumsal ev sözü verdik. Milletimiz şişman tıpkı hoşlanma gösterdi, inşallah 81 şehrimizde bu projelerimizi yapacağız. 25 Ekim’de 5 bin konutumuzun temellerini atacağız ve acul aynı şekilde inşallah 2 sene içerisinde vatandaşlarımıza konfirmasyon edeceğiz. Suşehri’mizin bu adamakıllı insanlarına 250 bin içtimai bölük kapsamında 200 bölük başlatıyoruz. 200 konuta gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, minimal ücretle etkin vatandaşlarımız başvuracaklar. Tığ dahi bu projelerimizi Suşehri’mize genişlik gelişmemiş sürede yapıp konfirmasyon edeceğiz. Yeni içtimai hane projemiz Suşehri’ne anlı şanlı güzel olsun.”

Çekicilik, 20 yıldır Reisicumhur Erdoğan’ı ve SELIM Parti’yi destekleyen vatandaşlara teşekkür ederek, “Birileri iftira atabilir, birileri yalan söyleyebilir, birileri ‘bu projeler zahir yapılacakmış’ diyebilir. 20 yıldır bu ülkede, 81 şehirde zahir yapılıyorsa, işte bu projeler dahi aynı anlayışla yapılacak.” dedi.

“Siz dönün kişi belediyelerinize hesap ülkü”

Aykırılık partilerince yönetilen belediyeleri eleştiren Çekicilik, şunları kaydetti:

“Siz dönün bakın öz belediyelerinize tıpkı hesap sorun. Bize adisyon soruyorlar ya diyorlar ki; ‘Bu projeleri lacerem yapacaksınız?’ Refik sen tatile giderken biz Elazığ’üstelik, Malatya’dahi depremzede kardeşimin yanı sıra acılarına eş oluyorduk. 37 bin 500 ev sözü verdik ve bitirip teslim ettik. Antalya’üstelik, Muğla’dahi cuşuhuruş oldu, tığ kamu ekibimizle alay malay hızla oraya koştuk ve onlara bir yıl içerisinde 5 bin konutu doğrulama edeceğiz diye alay verdik. İzmir tarihinin genişlik balaban dönüşümünü yaptık. İzmir, İstanbul, Ankara onların yönetiminde değil mi? Ellerinden markajcı mı var? Hastalık yapmıyorlar? cılız senedir milletimize söz verdiler, dediler kim; ‘Su paralarını düşüreceğiz, ulaşımda bildirme kızgın olacağız, kentsel dönüşümde on binlerce bölük yapacağız.’ Sebep yapmadınız? Elinizden tutan mı vardı? Engelleyen mi vardı? Hiçbiri yoktu.

Ama olmamasına karşın maalesef bugünkü uymazlık, dünyanın neresine giderseniz gidin hakeza aynı muhalefetle karşı karşıya kalamazsınız. Her madde algı, her madde dalavere, rastgele molekül iftira amma biz Cumhur Reisi’mızın liderliğinde tek ant milletimize verdiğimiz sözlerden ferasetsiz durmadık. Hep im yaptık, kitap siyaseti yaptık. Bir anlayışla aralıksız çalışacağız. Amor ile çalışıyoruz, aşk ile müteharrik yorulmaz. Tığ amor ve sevda ile milletimize hizmet önünde çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız, hedefimiz, ülkemizin güzelce çocuklarına, gençlerine henüz bereketli tıpkısı gelecek sunmak. Gayemiz mecmu ilçeleriyle, şehirleriyle kalkınan şişman Türkiye önünde inşallah bu hizmetleri yapmaktır.”

Vekil Hava, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz ve Belediye Reisi Fazlı Yüksel’i de makamlarında müzakere etti.

Alım’a ziyareti sırasında SELIM Parti TBMM Kadro Başkanı ve Sivas Mebus İsmet Yılmaz da eşlik etti.

Share: