Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Çankırı’da, Cumhuriyet Altını’in ilanının 99’uncu sene dönümü, planlı törenlerle kutlandı.

Çankırı’da 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın makamında tebrikleri akseptans etmesinin ardından 15 Temmuz Mili İrade Meydanında kutlama programı düzenlendi. Tebrik programına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Nazik, İl Itimat Müdürü Yılmaz Delen, Uyanık Komutanı Albay Yusuf Bahtiyar Güre, kent protokolü, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Törende mütekellim Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını kutlamanın ve bunun esaslı gururu içerisindeyiz. Cumhuriyetimiz devletimiz milletimiz inşallah cumhuriyetin kurulduğu 99. Yıl kadar taze ve 99 almanak tecrübeyle inşallah gelecek yüzyılda güce ve kuvvete topluluk. Bu konuda gençlerimize olan inancımız tamlık cumhuriyete giden yolda yapılan fedakarlıklar çekilen çileler, kaybedilen canlar ve birlik fedakarlıkların gençlerimizin bilincinde olduğunu düşünüyor ve inşallah onlarında kendilerini bağımsız milletvekili bir vatan çevirmek için, onlara bağımsız milletvekili bire bir sıkıntılı bırakmak üzere yapılan fedakarlıklara sahip çıkma ve ülkemizin 99 yılda geldiği seviyeden daha ilerisine taşıyacak himmet ve fedakarlıklarla çalışacaklarına inanıyor ve hepsinin yolu bahtı örtüsüz olsun diyorum” dedi.

Vali Ayaz’ın konuşmasının arkası sıra öğrenciler marifetiyle şiirler okundu. Elan bilahare Çankırı Karatekin Üniversitesi Bir Yudum Küçük Asya Efsanesi Ahali Oyunları Gurubu aracılığıyla sahnelenen gösteriler balaban rabıta gördü. Uyanık komandolarının gösterileri ile bitmeme eden tören, merasim geçişinin ardından sona erdi. – ÇANKIRI

Share: