Çankırı Valisi Ayaz’dan CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan saldırış ile ilişik izah

Çankırı Valisi Ayaz’dan CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan atak ile ilgilendiren açıklama

Vali Ayaz:

“Agresif gözaltına alındı, suçunu akseptans etti”

“Bu olayın yurtta mütezayit öğrencilerimizle aynı alakası yoktur”

ÇANKIRI – Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde CHP İlçe Başkanlığı binasına yapılan atılım ile ait mütekellim Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, olayın binada bulunan öğrenci yurdu ile bire bir alakasının olmadığını belirterek, “Saldırgan gözaltına alındı, suçunu akseptans etti. Henüz evvel yanlışlık kaydı ve problemleri olan ayrımsız koca” dedi.

Olay, dün akşam saatlerinde Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, CHP Çerkeş İlçe Başkanlığının bulunduğu binaya benzeri erkek molotofkokteyli attı. Atılım neticesinde binanın dış cephesinde kâin tabelalar tutuşurken, nahoş fenomen yerinden kaçtı. İhbar üzerine fenomen yerine itfaiye aracı, sağlık ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Görüngü namına mevrut itfaiye aracı ekipleri yoluyla CHP İlçe Başkanlığı ile bir binada kâin yurttaki öğrenciler boşaltma edildi. Bed ise olaydan güdük müddet sonra polis ekipleri eliyle yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu bitmeme fail şahsın muhtelif suçlardan kaydı ve ruh bilimsel sorunları olduğu öğrenildi.

“Bu olayın yurtta küsurat öğrencilerimizle benzeri alakası yoktur”

Olayla ilişik izah özne Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Çerkeş ilçemizde tıpkı siyasal partinin kaza başkanlığının olduğu binaya biricik yanıcı konu atılarak benzeri atılım gerçekleştirildi. Güvenlik güçlerimiz sabaha kadar uğraştılar. Saldırgan gözaltına makbuz, suçunu akseptans etti. Elan geçmiş cürüm kaydı ve problemleri olan bire bir kişi. Soruşturma adsız sansız ayrımsız şekilde sürdürülüyor. Adli makamlarımız soruşturmayı çok yönlü yerine yürütüyor. Bire Bir binanın ense katında mütezayit darülfünun öğrencilerimiz var. Konunun darülfünun öğrencilerimizle kesinlikle tıpkısı ilgisi bulunmayan. Biz tehlikesiz tıpkısı şehirde yaşıyoruz. Kazanmak istemediğimiz bire bir manzaraydı. Tekrarının olmaması için elimizden geleni yapacağız. Yine söylüyorum, bu olayın yurtta kalan öğrencilerimizle tıpkı alakası yoktur. Detaylı açıklama ilerleyici süreçlerde adli makamlarımızla yapılacaktır” dedi.

Share: