Çankırı haberleri: “Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda” Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli TRT eliyle düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ikinci oldu.

Türkiye Radyo Monitör Kurumu (TRT) eliyle bu yıl 8’incisi planlı TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda finale küsurat projeler, ihsan gecesinde sahiplerini buldu. Geceye, finale kalan Çankırı Karatekin Üniversitesi Beyaz Perde ve Monitör Bölümü öğrencileri 2 proje ile katıldı. Ihsan töreninde danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Hanım Aydın Küsmen, Emre Taş ve Mücahit Ayhan’ın üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” adlı radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcıları, iletişimciler ve akademisyenlerin katıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah yarışmaya katılan öğrencilerini bekâr bırakmayarak yanlarında oldu.

Armağan gecesinde öğrencilerine bindi veren ve mutluluklarına eş olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Harun Dikici, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz kendi kategorilerinde akıbet 10’a kalarak bizleri gururlandırmıştı. Bu geceleyin ise öğrencilerimiz Hatun Kişi Temiz Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın yapımını üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında aldıkları ikincilik ödülü ile gururumuzu nazik bire bir mutluluğa dönüştürdüler. Konferans benzeri davanın, duygunun, gerçekleşmek istenen mesajın, sosyal olayların estetiğini ortaya tart marifetidir. Sanatkâr bile bu estetiği kendi sahne dünyası ve vizyonu doğrultusunda ruh güzelliği ile birleştiren bireydir. Bu anlamda biz sanata ve sanatçıya çekinmek duyuyoruz. İşte bugün öğrencilerimiz birlikte bu saygıyı hak fail amal ortaya çıkartarak göğsümüzü kabarttılar. Iş veren parçalanmamış arkadaşlarıma, öğrencilerime teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. Tığ mektepli odaklı bire bir hile anlayışı ile öğrencilerimizi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, onlara fazlalık ayrımcılık yapmaya bitmeme edeceğiz. Gençlerimizin girişimcilik ruhunu destekleyen ve onların önünü açan Türkiye’nin yayımcılık anlamındaki hafızası olan TRT’ye, TRT Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya ve TRT çalışanlarına teşekkürname ediyorum” dedi. – ÇANKIRI

Share: