Çağcıl Atan: “Oyunun gücüne inanarak hareket ediyoruz”

– Gündeş Atan: “Oyunun gücüne inanarak akım ediyoruz”

Kayserispor Beceri Direktörü Çağcıl Atan:

“İlk yarıda topladığımız puanlar, ikinci nısıf üzere kredi olacak”

İSTANBUL – Kasımpaşa deplasmanında 1-0 kazanan Kayserispor’üstelik Maharet Yönetmen Gündeş Atan maçın ardından konuştu. Transfer sıkıntısına karşın kıvrak oyunla bu noktaya geldiklerini söyleyen Atan, önce yarıda topladıkları puanların, ikinci yarıda kendileri amacıyla itimat olacağını rapor etti.

Spor Makat Süper Lig’in 11. haftasında Kasımpaşa’yı deplasmanda 1-0 yenik fail Kayserispor’de Teknik Yönetmen Gündeş Atan karşılaşmanın peşi sıra düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Gündeş Atan, “Maçın öncesinde üstelik söyledim, Kasımpaşa deplasmanı hava adına, rakibin koşucu oyuncularıyla, yumruk benzeri deplasman. Zaman onlara eşlik vermemiz gerektiğini biliyorduk. İyi çalıştık. İlk yarıda iki sert yoluyla arkamıza çok heyetiyle yedik amma ikinci yarıda bunu düzettik. Biraz karambol oyunu oldu. Kemiksiz gidişat vermedik. İlk nısıf ve ikinci yarıda pozisyonlar yakaladık. Henüz erken koparabilirdik. Şu anda 19 puandayız ve yukarıya tutunmak istediğimizi söylemiştik. Mevsim başında fon etmediğimiz bire bir konumdayız. İlk 10 haftada 5 şampiyon takımla oynadık. 1,5 puan ortalaması hesaplamıştık, 1.75 sayı farkı yakaladık. Pres tıpkı fikstürümüz var. Okkalı rakiplerle oynayacağız ve araya evvel 8 pozisyonunda kalarak gezmek istiyoruz. Oyuncularımı kutluyorum. Vahim ilgiyle alın karşıyayız Kayseri’bile, İstanbul’dahi bile bu ilgiyi istiyoruz. Ferdî ricam, 3 Türk oyuncuyla başlayıp sahada bu şekilde kalmamız gerekiyor. Çok kızıl oyuncularım var. Bu oyunculara taraftarlarımızın biraz henüz düşünceli olmasını istiyorum. Onları desteklememiz gerekiyor. Zaman bütün oyuncular oyuna girip mehabetli yardım verdi” ifadelerini kullandı.

“İlk yarıda, ikinci yarı amacıyla yüreklilik topluyoruz”

Kasımpaşa karşısında hızlı isimlerle ayrımsız çakmak için traksiyon belirlediklerini söyleyen Çağcıl Atan, “Bire birleri çakozlamak istiyorsanız rakibi üstünüze çekmeniz gerekiyor. İlk 10 an amerikan bar oyununu ongun yaptık. Rakip az buçuk öz sahasında oynama psikolojisiyle kalın yaptı. İlk yarıda 3 pozisyonumuz var. Geçmiş ortamı hazırlamak gerekiyor. Galatasaray maçında dahi bu maçta da oyunun ilk bölümünde gür bar yapıp planımızı sürdürdük. Planımız gani işledi ama ikinci yarıda 2’yi ve 3’ü bulup maçı er bitirebilirdik. Sakim olan ikinci darbeyi vurmaktı. Kasımpaşa bol benzeri topluluk” dedi. Sezon başı hedefleriyle şu andaki hedefler beyninde farklılık olup olmadığı hakkında birlikte mütekellim Atan, “Bizim bu sene rüçhan hedefimiz bu ligi emin şekilde bitirebilmekti. Temas şeyden önceki oyunun gücüne inanıyoruz. Bazı bölgelerde eksik kaldığımız noktalar oluyor. Stoper ve sol bekte eksiğiz. Sakatlık ve cezalı yerinde burayı bittabi dolduracağımızı bile göreceğiz. Bulunduğumuz nokta şu anda haddinden fazla gani. Amacımız önce 8’da vadi almak amma zaman başına bakarak bu uzanım realist tıpkı murat değil. Devir arasında transferi tekrar açamayabiliriz. İkinci nısıf amacıyla yüreklilik topluyoruz. Oyunun gücüne inanıyoruz. Çok çalışıp gine yapmaya çalışıyoruz. Oyuncular üstelik oyunun geliştiğinin farkında ve çevre değerlerini arttığının farkında. Bilal geçen sene az buçuk müddet almış amma ayaklarıyla öne çıkıyor, bol tıpkısı kaleci kazandık. Arif ongun oynuyordu, sakatlandı amma inşallah kısa sürede dönecek. Krizler fırsatlara çevrilmeli. Tığ dahi bunu gerçekleştiriyoruz” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: