Büyükşehir ve Soma Belediyesinden işbirliği protokolü

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Şanlı Tulup arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi’ne toplamda 50 bin metrekare kilit parke taş desteği verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile işbirliği yapmaya bitmeme ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli ilçesinde mevcut Beton, Taş, Bordür ve Büz Fabrikası’nda üretilen kilit parke taşlarından Soma’ya destekte bulunulacak. Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Mehabetli Tulup’un imza altına aldığı protokolle, Soma Belediyesi’nin Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki ihtiyacın karşılanması için Manisa Büyükşehir Belediyesi kilit parke taşı desteğinde bulunacak. Kilit parke taşı taşının zemin çalışmaları ise Soma Belediyesi tarafından karşılanacak.

Protokol ile ilgilendiren açıklamalarda mevcut Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi işbirliği ile Soma ilçesindeki Turgut Özal ve Eksiksizlik Balıkesir caddelerindeki çalışmalarda kullanılmak amacıyla Soma Belediyesi’nin taş ihtiyacını karşılayacağız. Taşı bizden işçiliği Soma Belediyesi’nden olacak. Hem büyükşehir belediyesinin hem birlikte ilçe belediyelerinin ortak çalışmalarına eş olacak bire bir protokolü imza altına aldık. Ayda 7 bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde toplamda 50 bin metrekarelik taş verilmesi protokolünü imza altına alıyoruz. Balkı iyi olsun. Buradaki protokol Soma’daki vatandaşlarımıza hizmet olacak. Onlara genişlik gani hizmeti arz etmek görevlerimiz arasında” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı taş desteği için teşekkürname eden Soma Belediye Başkanı Büyük Tulup ise şunları söyledi: “Öncelikle zer Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün’e, yaptığı taş desteğinden kıran teşekkürname ediyorum. Bizim Soma’da dinamik bire bir caddemizde taş ihtiyacımız oldu. Cengiz Ergün başkanımızı konuşma ederek talebimizi dile getirdik. Sıhhatli olsun bizi kırmadı, talebimize yanıt verdi. Yapılan taş desteği üzere teşekkürlerimi iletiyorum.” – MANİSA

Share: