Büyükçekmece’de otobüs sırası uzadı! Öğrenciler derse yetişemedi

Büyükçekmece TÜYAP Mevkii’nde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Üniversiteli öğrenciler bu sabahleyin okula başvurmak amacıyla metrelerce otobüse binme sırası bekledi. Gâh öğrenciler yaşanan durumun tekrarladığını rapor ederken bazı öğrenciler ise okulların açılmasıyla bu buut ile karşılaştıklarını anlatım etti. Yaşanan kuyruk nedeniyle çoğu öğrenci dersine geç kaldı. Metrelerce uzayan kuyruk drone ile açıktan üstelik görüntülendi.

”ÇÖZÜM ŞART”

Öğrencilerin bazıları fasıla yüzünden derse kaldığını ifade etti. Çatlak bekleyen öğrencilerden Emre Fert Çalıştırıcı, “Ekol açıldığından bu yana gelişigüzel aktarılma oluyor. 20 geçerken dersim 10 an kaldı. Okulda mütehammil ağırlık olmuyor derse geç üstüne düşmek ama yeniden dahi dersimize eskiden yetişmemiz gerekiyor. Temas çevrim oluyor. Bire Bir hal kayıt” dedi.

ÖĞRENCİLERİN DERSE GEÇ KALMA İHTİMALİ OLUYOR

Otobüse binmek üzere tam duran öğrencilerden Kaan Dervet ise, “15 – 20 dakika oldu hor üst. Ego üstelik sabahleyin sangılık yaşadım. Okulun konumu kampüsteki aşkın mektepli sayısı dahi etmen olanaklı. Derse geç kalma ihtimalim birlikte var” diye konuştu. Aynı özge öğrenci ise okulda önce senesi olduğunu ve bu yüzden ilk defa böyle aynı nitelik ile karşılaştığını tabir etti.Share: