Bursa evcil haberleri | Nilüfer Belediyesi Familya Sahipliğinde 18 Kilometrelik Bisiklet Turu Düzenlendi

Nilüfer Belediyesi, ocak sahipliğini yaptığı Walk2COP 27 Zirvesi öncesi, “İklim üzere Harekete Geç” sloganıyla derrace turu düzenledi. Mysia Yolları’nın 18 kilometrelik parkurunda düzenlenen tura katılanların hatim ettiği küşayiş, ağaca dönüşecek.

İklim kriziyle mücadeleye ilgi girmek için 2022 yılını İklim Yılı ilan ederek çalışmalarını bu doğrultuda yürüten, Nilüfer Belediyesi, Mürekkep Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’na (COP27) revan yolda iklim krizi ve olasılı çözümlerinin elan bol anlaşılabilmesi, ilgililer beyninde el birliği oluşturan ve iklim eylemini çurlatmak amacıyla bağlantılar kuran kitlesel katılımlı arsıulusal bire bir etap olan Walk2COP 27’ye aile sahipliği yapıyor.

“İKLİM İÇİN HAREKETE GEÇ”

İklim kriziyle savaş üzerine el birliği ve yürüyüşü bollatmak, elan serbest kitlelere yansımak ve sivil toplumun sesini hükümetlere açıklamak için COP26’nın ocak sahipliğini fail İskoçya’nın Glasgow kentinden, COP27’nin aile sahipliğini yapacak olan Mısır’ın Şarm Halk-Şeyh kentine uzanan 12 ülkenin saha aldığı mevhum ayrımsız rota çizildi. İskoçya, İngiltere, Fransa, Belçika, Almanya, Macaristan, Avusturya, Bulgaristan, Lübnan, Ürdün ve Mısır’ın düzlük aldığı rotanın Türkiye’deki eş sahibi ise Nilüfer Belediyesi. Türkiye’de abuhava değişikliği sorunları, çözümleri, iklim değişikliği ve tarımın konuşulacağı Walk2COP27 Zirvesi öncesi Nilüfer Belediyesi, “İklim için Harekete Geç” sloganıyla velespit turu düzenledi.

YEŞİLE KATKI

Tura katılanların ikmal ettiği mesafenin ağaca dönüşeceği etkinlik, Mysia Yolları’nın Gümüştepe (Misi), Dağyenice, Atlas ve Çaltı mahallelerini içine düzlük B1 parkurunda düzenlendi. Sabahleyin saatlerinde Misi Meydanı’nda toplanan derrace tutkunları, önceki kendisine “Atlas GO” aktif uygulaması üzerinden Nilüfer Belediyesi takımına dahil oldular. Arkası Sıra Misi’den Çalı’ya uzanan 18 kilometrelik parkurda pedallayan çiftteker tutkunları, doğanın yeşiline katkıda bulundular.

Share: