Bülent Arınç’ın dağ haset

Çarkıt TBMM Başkanı ve Başvekil Yardımcısı Bülent Arınç, geçkin akşam Bursa’bile otama gördüğü hastanede hayatını kaybeden ağabeyi Kutlay Arınç’ı Manisa’üstelik akıbet yolculuğuna uğurladı.

Çarkıt TBMM Başkanı ve Başvekil Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’birlikte otama gördüğü hastanede hayatını kaybeden ağabeyi Dr. Kutlay Arınç’ın (82) Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Hatuniye Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına katıldı. 2016 yılında üstelik sunu iri ağabeyi Yıldıray Arınç’ı kaybeden Bülent Arınç’ın cenaze namazı öncesi oğlu DÜRÜST Parti İstanbul Saylav Ahmet Derviş Arınç, ağabeyi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç ve Kutlay Arınç’ın oğlu İbrahim Arınç ile gelişigüzel taziyeleri kabul ederken az çok üzgün olduğu görüldü. Cenaze namazına sakat Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün, Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Eskişehir Taşı, DOĞRU Tümen Manisa Mebus Mehmet Yüksek Özkan, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat, Soma Belediye Reisi Ali Tulup, Gördes Belediye Reisi Muhammed Akyol, siyasi partilerin temsilcileri, arkadaş ve akrabaları ile çokça sayıda yurttaş katıldı.

“İçimizde en akıllımız, genişlik başarılımız oydu”

Cenazeye katılanlara ve karı sahipliğinden dünya Manisalılara teşekkürname fail Bülent Arınç, “6 yıl evvel yeryüzü balaban ağabeyimiz irtihal etmiş, cenazemiz buradan kalkmıştı. 6 yıl sonraları da zaman ikinci ağabeyimiz rahmetli oldu. Biz iki hayat kaldık. Cenabıhak sizlere da, bizlere üstelik tatlıca ömürler versin. Kutlay ağabeyim Manisa’bile haddinden fazla yaşamadı. Tığ 4 kardeşin, o iki numarasıdır. İçimizde en akıllısı, bildirme başarılısı oydu. Liseyi bitirince yetersiz dışı bursları kazandı ve Sümerbank hesabına İngiltere’ye gitti, yapı erdemli mühendisi oldu. O Yapı Erdemli mühendisi olurken, babam burada merhum oldu. Babamın cenazesinden 6 ay sonraları Türkiye’ye geldiğinde haberi oldu. İkisi birbirine özlenti gitti. Bugün kavuşacaklar. Cenab-ı Hak ondan razı olsun. O tam aynı insandı. Tanıyanlar biliyor. Çokça iyi aynı zürriyet yetiştirdi. Çok yıpranmamış benzeri torunu olmuştu. Gelişigüzel madde Allah’ın takdiri. Filhakika çok balaban sevinçlerin ardından iri imtihanlar gelebiliyor. O yüzden toprağını istedi. Ocak mezarlığımızda onun yeri hazırdı. Kendisi sağlığında yengemize ‘Ailemin terviç etmek istiyorum’ demiş. O yüzden Bursa’dan da büyükşehir belediye başkanımız ve kaymakamlık belediye başkanlarımız bile geldi. Güçlükle dışında fabrikalar kurdu, mikro süresince SASA’nın umumi müdürlüğünü yaptı. Türkiye’nin sınırlanmış biraz dokuma mühendisinden biriydi. Hacca gidip geldi, erinçli tıpkısı avlu yaşadı. Maatteessüf aynı hastalık faktör olarak onu aramızdan koparıp götürdü. Mekanı cennet olsun. Sizlerin de geçmişlerinize rahmet olsun. Sizlere üstelik metin detaylı ömürler diliyorum. Alanya’dan, Kayseri’den, Bursa’dan gelen çokça yakınları var. Yekpare ailemiz yerine sizlere minnet borçluyuz. Tanrı hepinizden razı olsun” dedi.

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök marifetiyle kıldırılan cenaze namazının arkası sıra Kutlay Arınç’ın cenazesi, Çatal Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına dualar eşliğinde defnedildi. Fikriye Arınç ile evli olan Kutlay Arınç, İbrahim ve Esra adında iki çocuk babasıydı. – MANİSA

Share: