BOTAŞ, doğal gaz abonelerini dolandırıcılığa karşı uyardı Açıklaması

Boru Hatları ile Petrol Nakil SAVUŞMAK (BOTAŞ), yurttaşları dolandırıcılara karşı uyardı. BOTAŞ’tan yapılan açıklamada, “Kendilerini hususi aynı şirketin yetkilisi yerine tanıtarak, kuruluşumuz marifetiyle kendilerine teklif edilen makul fiyatta gaz olduğu, bu natürel gazı satabilecekleri ve tıpkısı söylemlerde bulunan şahıslara itibar edilmemelidir” denildi.

BOTAŞ’tan yapılan yazılmış açıklamada, ayyarlık faaliyetleri nedeniyle oluşacak mağduriyet ve zararlardan kurumun mesul olmadığı belirtildi. BOTAŞ açıklaması şöyle:

“SAHTECİLİK VE DOLANDIRICILIK FAALİYETLERİNE GIRIŞIM EDİLDİĞİ ANLAŞILDI: Bazı insan ve şirketlerin, kuruluşumuz ve yetkilileri vasıtasıyla düzenlenmiş cali belgeler örtmek kanalıyla, akla yatkın fiyatta doğal gaz tedarik edebilecekleri vaadiyle mahdut içre ve güçlükle dışında sahtecilik ve dolandırıcılık faaliyetlerine teşebbüs ettikleri anlaşılmıştır.

UCUZ GAZ SÖYLEMLERİNDE KÂIN ŞAHISLARA İTİBAR EDİLMEMELİ: Kendilerini hususi tıpkısı şirketin yetkilisi adına tanıtarak, kuruluşumuz marifetiyle kendilerine öneri edilen makul fiyatta doğal gaz olduğu, bu saf gazı satabilecekleri ve tıpkısı söylemlerde bulunan şahıslara onur edilmemelidir. Beklenir tıpkı ayyarlık olayına maruz kalınmaması adına, kuruluşumuz logosu, kuruluşumuz ve yetkililerinin adı ve taklit edilen imzaları kullanılmak suretiyle düzenlenen sahte belgelerle makul fiyata doğal gaz tedbir edebileceklerini söyleyerek kazanç istek eden can evet bile kuruluşlara onur edilmemelidir.”

Share: