Boluspor, Denizlispor maçından 3 fakül hedefliyor

– Boluspor, Denizlispor maçından 3 benek hedefliyor

Ustalık Yönetmen Sait Karafırtınalar:

“Iletilmek üzere ne gerekiyorsa sahada yapacağız”

BOLU – Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, Denizlispor maçını kazanıp önceki 3’ün içerisinde düzlük ahzetmek istediklerini söyleyerek, “Küçümseyecek evet dahi rakip seçecek gibi bire bir durumumuz bulunmayan. Seçme maç bizim üzere final havasında” dedi.

Boluspor, Spor Küfe 1. Lig’in 9. haftasında Denizlispor’u konuk edecek. Müsabakanın hazırlıklarına bitmeme eden Bolu temsilcisinde Beceri Direktör Sait Karafırtınalar, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Galibiyetle süslememiz geçişsiz”

Sait Karafırtınalar, Denizlispor karşılaşmasının çokça mefret olduğunu belirterek, “Oynayacağımız Denizli maçı bizim amacıyla haddinden fazla koca tıpkı maç. Onlar ast sıralardan boşanmak, biz üstelik art sıralarda dinmek amacıyla mücadele edeceğiz. İçeride 2 seferdir berabere kalıyoruz. Bunu galibiyetle süslememiz geçişsiz. İyi mücadele ediyoruz, pozisyonlara giriyoruz amma Denizli maçını kazanıp ilk 3’ün içerisinde meydan almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Değişik aynı kadroyla başlayabiliriz”

İyi bir ekiple çalıştıklarını ve mücadeleye değişik bir kadroyla çıkabileceklerini ifade eden Karafırtınalar, “Tığ aynı ekip çalışması yapıyoruz. Çok zer çalıştırıcı arkadaşım var. Maçı oynadıktan sonraları şipşak rakip analizlerine başlıyoruz. Maksimal takat sınırı alabileceğimiz oyuncuları değerlendirip, yer akla yatkın oyun modelini seçiyoruz. 4-3-3 sistemini benimsedik ama bazı bazı gitgide üçüncü toprak baskılarıyla ara sıra ikinci bölgede durup durup, ara sıra da kalpsiz tıpkı defans yaparak serencam almaya çalışıyoruz. Yöre tarafta sprinter oyuncularımızı skoru aldıktan sonra kullanmaya çalışıyoruz. Bu hafta ihtimal birlikte dripling yapabilecek oyuncularımızla başlayacağız. Ayrı Ayrı ayrımsız kadroyla da başlayabiliriz. Değme maça ayrı ayrı hazırlanıyoruz. Sezon sonuna kadar bu şekilde bitmeme ederiz” diye konuştu.

“Belki üstelik içeride ligin yer pres maçını oynayacağız”

Denizlispor müsabakasının el geçeceğini de kaydeden Sait Karafırtınalar, “Şu zaman Denizli için tükenik bire bir molekül bulunmayan. 2 puanları var ama üstlerindekinin 3, onun üstündekinin de 5 puanı var. 1 maç kazandıkları antlaşma güç bölgeden çıkacaklar. Onlar için küme belki üstelik kullanılmamış başlıyor. Belki da içeride ligin yer baskı maçını oynayacağız. Küçümseyecek ya üstelik rakip seçecek kadar tıpkı durumumuz bulunmayan. Rastgele karşılaşma bizim üzere bitiş havasında. Bu karşılaşma bile anca olacak. arada bir durup durup, arada bir önde basarak oynayacağız. Bu herzaman olan bire bir şey değil. Rakibin kadrosunu sahada görünce imdi netleşiyor. Sarmak amacıyla hangi gerekiyorsa sahada yapacağız” cümlelerine saha verdi.

Maharet Direktör Karafırtınalar, sonuç yerine kadrodaki hastalıklı oyuncularla ilgili, “Cezalı oyuncumuz bulunmayan ama hastalıklı oyunumuz var. Gökhan Alsan’ın dip adalesinde ikinci adım yırtık var. Landel gribal benzeri enfeksiyon nedeniyle yok. Onun bizi sıkıntıya sokacak bire bir durumu namevcut. Cuma Namazı günü inşallah bizle beraber olacak” ifadelerini kullandı.

Share: