Bolu ruzname haberleri | Müzeyyen Şevkin, Bolu Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü’nün Eşinin Yazıhane Müdürü Adına Atanmasını TBMM Gündemine Taşıdı

CHP Adana Milletvekili Bezenmiş Şevkin, Bolu Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un idarehane müdürü kendisine atanmasının ardından bir grup üzere sınava giren Cemile Abdulganioğlu’nun başka bir şubeye atandığını belirterek, Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a “Bu değişikliğin Bolu Mekân ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un ÇED ve Yer İzinleri Bölüm Müdürü¨ yerine atanması ile bire bir ilgisi var mıdır?” diyerek sordu.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Bolu Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ndeki büro müdürü atamasını TBMM gündemine taşıdı. Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Şevkin, şunları kaydetti:

“LİYAKATLİ İNSANLARIN İSE ÖTEKİLEŞTİRİLDİĞİ VE MOBBİNGE UĞRADIĞI BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ”

“Bolu Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanı Cemile Abdulganioğlu yazıhane müdürü tutmak üzere sınava girmiş, 100 üzerinden 85 benek almıştır. Ancak ofis müdürü namına atanmaması için mülakatta düşük fakül verilmiş ve duruşma sonucunda da baştan buluşma yapılmış baştan bağan fakül verilmiştir. Uluslararası ve ulusal başarısı olan Cemile Bayan, buraya atanmayıp birlikte dahi mobbinge uğratılmıştır. Olayın dip perdesine baktığımız üstelik ise Çevre ve Şehircilik İl müdürünün zat eşini buraya bölüm müdürü namına atadığını görmekteyiz. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında elhak liyakatsiz atamalar bire bir gelenek haline mevrut. 4-5 allahsız maaşlar, ballı maaşlar olduğu kabilinden demincek çıktı karısını kızını de şube müdürü kendisine atayan, kamuda ne eyvah kim rate atamaların civar plana çıktığı, kalburüstü insanların ise ötekileştirildiği ve mobbinge uğradığı benzeri süreci yaşıyoruz.

“BİZİM İKTİDARIMIZDA BULUŞMA ORTADAN KALKACAK”

Bizim iktidarımızda kavuşma ortadan kalkacak, insanlar yeteneklerine, becerilerine kamuda düz bulabilecekler. Tabiatıyla bu yolun sonu görünüyor. Geliyor gelmekte olan diyorum. Bu kamudaki atamalarında önüne boşamak üzere ayrımsız istifham önergesi verdik. Umarım Yer ve Şehircilik Bakanlığı bununla ilgilendiren bizi yanıtlar ve kamuoyunu rahatlatacak bir açıklama dirimsel diyerek bekliyoruz.”

“FERDA KURT’UN YAZILI VE NAMZET NOTU AYRI AYRI KAÇTIR”

Şevkin, Bakan Kurum’a şu soruları yöneltti:

“Erte Kurt’un kayıtlı ve namzet notu ayrı ayrı kaçtır? Yazılıdan 85 benek kayran Biyolog Cemile Abdulganioğlu’na sözlüden düşük verilmesinin sebebi Bolu Yer ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un büro müdürü yerine atanmasını hatırlamak mıdır? Yazılıdan 85 puan düzlük Biyolog Cemile Abdulganioğlu KESK’e sadık Yapı-Defa Sen üyesi olduğu için mi düşük namzet notu verilmiştir? 16 yıllık amme çığır hayatı boyunca hiçbir disiplin cezası olmayan, uluslararası çalışmaları olup, SUTAŞ projelerinde başarılar elde etmiş, sicilinde teşekkür belgeleri olan Bolu Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde dirim bilimci kadrosuna erbap tek müteharrik olmasına karşın Abdulganioğlu ne amme menfaati gözetilerek İstanbul Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne araçsız atama edilmiştir?

“BOLU KASABA VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ OĞUZHAN KURT’UN EŞİ FERDA KURT’UN ÇED VE MEKÂN İZİNLERİ YAZIHANE MÜDÜRܨ NAMINA ATANMASI İLE BİR İLGİSİ VAR MIDIR”

Bolu Mekân ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un ÇED ve Kasaba İzinleri Şube Müdürü kendisine atanmasının arkası sıra, Cemile Abdulganioğlu, çalıştığı bölüm olan ÇED ve Yer İzinleri Ofis Müdürlüğü’nden bambaşka tıpkı şubeye neden gönderilmiştir? Bu değişikliğin Bolu Yer ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un ÇED ve Yer İzinleri Idarehane Müdürü¨ kendisine atanması ile ayrımsız ilgisi var mıdır? Rast müdür? Cemile Abdulganioğlu’nun çalıştığı şubenin değiştirilmesi kemiksiz tıpkı mobbing değil midir?

“BOLU’NUN YEGÂNE BİYOLOĞU İSTANBUL’A SÜRGÜN EDİLDİĞİ İÇİN İDARE NE YAPACAKTIR”

Bolu Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde biyolog kadrosuna eş ve evinsiz hazırda çalışmakta olan kamu emekçisi var mıdır? Temmuz ayında Bolu’de ölümle sonuçlanan zehirlenme vakası olmasına rağmen, giderek bu ve bir benzeri olayla karşılaşılması yerinde Bolu’nun tek biyoloğu İstanbul’a sürgün edildiği amacıyla yönetim hangi yapacaktır?”

Share: