Bolu gündem haberi… Bolu’dan kısa gelişmemiş

Gerede Belediyesince vabeste halı vadi ve oyun gruplarının yer alacağı yavru canlılık merkezi hayata geçirilecek.

Mevcut halı sahanın tadilatı üzere Gerede Belediyesi Bindi Hizmetleri Müdürlüğünce ihaleye çıkılarak ilgilendiren firmaya düzlük teslimi yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, ihaleyi kayran firmanın tebeddülat işini tamamlar tamamlamaz bağlı halı vadi ve oyun gruplarının vadi alacağı yavru cümbüş merkezini en gelişmemiş sürede vatandaşların hizmetine açacaklarını bildirdi.

Vatandaşların vabeste coşku merkezi bulunmadığından sıkça Bolu’ya her an çocuklarıyla vakit geçirdiğini nâkil Allar, “İnşallah çocuklarımız ve gençlerimizin güzel ayakyolu geçirebileceği emsalleri büyüklüğünde sunturlu benzeri cümbüş ve oyun merkezini hizmete açtığımızda vatandaşlarımız çocuklarıyla alelhusus hafta sonlarını bildirme güzelce şekilde değerlendirebilecek. İlçemize ömre bedel olsun.” dedi.

Bolu’da çiftçilere yönelik eğitim bilimi ve brifing toplantıları başladı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce çiftçilere yönelik eğitim bilimi ve brifing toplantıları düzenleniyor.

Yeni eğitim yılı faaliyetleri çerçevesinde yapılan toplantılarla çiftçilerin, eskimemiş zirai teknolojiler, tarımsal destekler, hususi idare destekli projeler, hayvancılık, tarımda hareket güvenliği ve emin traktör kullanımı, Tarım Sigortaları Havuzu ve sair konularda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Avşar köyüyle başlayan eğitim faaliyetinin evvel gününde İl Müdür Muavini Hasan Taş ve beceri personel, karye sakinlerini bilgilendirdi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü İzzet Maksat, 87 köyde gerçekleşecek eğitimlerde vatandaşların istediği değme konuda personellerine sorularını yöneltebileceğini belirterek, çiftçileri ve adayları bu hizmetten faydalanmaya davet etti.

Eğitimler, 8 Mart 2023’te sona erecek.

Share: