Bodrum’a “Odyssey of the Seas” ile 3 bin 693 gelgeç geldi

Muğla’nın Bodrum ilçesine, 347 metrelik “Odyssey of the Seas” adlı kruvaziyerle 3 bin 693 yaya geldi.

Bodrum Cruise Port İskelesinden yapılan açıklamaya göre, Bodrum, Royal Caribbean filosunun sunu kullanılmamış ikinci gemisi “Odyssey of the Seas”i ağırladı.

Dünyanın bildirme şişman gemileri beyninde vadi düzlük ve ağırlıklı namına Amerikan, İngiliz ve Alman 3 bin 693 bulaşan getiren sefine, Bodrum’a önce seferini yaptı.

Gemideki yolcular, Bodrum site merkezini gezdi, kermen ve harabelik yerleri turlarına katıldı.

Global Ports Holding Şarki Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, gelişigüzel geçen dönüş sefine boyları ve kapasitelerinin arttığı kruvaziyer turizminde Bodrum Cruise Port’un tarihinde ilk kez bu büyüklükte tıpkısı gemiye familya sahipliği yaptığını belirtti.

“Odyssey of the Seas” kabil şişman gemileri gelecek yıldan itibaren Bodrum sularında daha çok göreceklerini ifade fail Güngör, Bodrum’un çokça koskocaman benzeri kruvaziyer destinasyonu olma yolunda hemencek ilerlediğini kaydetti.

Geçen sene seferlerine başlayan sefine, 5 bin 510 bulaşan ve 1663 şahsiyet mürettebat kapasitesine sahip.

Gemide yolcuların kullanımı için 14 güverte, 15 aşevi, 2 havuz ve 2105 kabine yer alıyor. Antrparantez tesisleri beyninde sörf ve paraşütle atlama simülatörleri, kaya tırmanma duvarı, yüzme havuzları, gözlem kabini, çarpışan arabalar, basketbol sahası, solaryum, spa ve fitness merkezi ile temaşa bulunuyor.

Share: