Bisiklet Fest kapsamında Tour Of Sakarya’nın ikinci etabı yapıldı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde planlı “Bisiklet Fest” kapsamındaki “Tour Of Sakarya” yarışlarının ikinci etabı gerçekleştirildi.

Sakarya Demokrasi Meydanı’ndan startı verilen yarışlara, 156 kilometrelik parkurda 30 ülke ve 13 takımdan 80 sporcu katıldı.

Adapazarı ilçesinden yola sâdır sporcular evvel Arifiye’den Sapanca’ya ve buradan bile Kocaeli’nin Kandıra ilçesine ulaştı. Henüz sonra Kederli, Beşevler ve Selahiye parkurları geçildi. arada bir 100 kilometre hıza ulaşan sporcular baştan Adapazarı sınırlarına girdi ve 160 kilometre misil katederek yarışı tamamladı. Savaşım esnasında it canlı noktalarda pedal çeviren 30’a andıran ülkeden 80 sportmen, birbirine avantaj kurabilmek için savaş etti.

Yarışların böylece ikinci etapta Premier Tech U23 takımından Fransız Kylian Senicourt ilk tam saha alırken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı sporcusu Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci ve Roojai Cycling Team’dan Fransalı Valentin Midey üçüncü oldu.

Yarış böylelikle dereceye giren sporculara madalyaları Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Makro ve Cumhurbaşkanlığı Proje Dalavere Müdürü Mualla Kasıt Önder marifetiyle verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından törene katılan vatandaşlar arasından çekilişle 15 kişiye bisiklet bağış edildi. Vatandaşlara bisikletleri Başbuğ Mehabetli vasıtasıyla arz edildi.

Üçüncü etabı erte yapılacak yarışların dördüncü etabı 28 Ağustos Alım Satım günü gerçekleştirilecek.

Share: