Bingöl haberleri… Dinç araçların fiyatlarındaki düşüş sürüyor

Sahibinden.com’üstelik yayınlanan ilan verilerinden hazırlanan sahibindex ilkgüz açar raporu yayımlandı.

Sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya bakarak, benzeri yılı elan canlı olan araçların satıcılar yoluyla arzu edilen fiyatlarında gözlemlenen düşüş eylül ayında birlikte bitmeme etti. Bir yılı 2019 ve sonrası olan araçların fiyatlarında ilkgüz ayında üstelik düşüş yaşandı ve sonuç iki aylık dönemde bütün düşüş yüzdelik 2 oldu.

Sahibindex çevirici raporuna bakarak dinç araçların fiyatlarındaki düşüş, bu araçların yayından kaldırılan ilanlar içerisindeki oranının de artmasına hastalık oldu. İlandan kaldırılan araçlar içerisinde, 0-6 yaş aralığındaki otomobillerin umum küme içindeki payı, eylülde yüzdelik 24,6’dan yüzde 26,6’ya yükseldi. Yaşı elan balaban otomobillerin payı ise yüzdelik 75,4’ten yüzdelik 73,4’e düştü.

Ayın sunma çok ilan sunulan kategorisi Otomobil oldu. Tertip; Minivan, Panelvan, Motosiklet, Yerey SUV Pick-up ve Ticari Vesait kategorisi ile bitmeme etti.

Marka Mümasil sıralamasının lideri Renault Clio oldu. Clio’yu Volkswagen Passat, Renault Megane, Opel Astra ve Ford Focus izlem etti. Toprak SUV Pick-up kategorisinin işaret sıralaması ise Nissan, Volkswagen, Peugeot, Hyundai ve Land Rover oldu.

Ağustos ayında sunma bembeyaz, boz, yağız, sim boz ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve analog yılı 2016 olan araçların ilanı yayınlandı. Tam ilanların yüzdelik 29’unu yüz bin kilometre altındaki açar ilanları oluşturdu.

250.0001- 500.000 TL aralığı yüzdelik 39 ile yer çok ilan yayınlanan bedel aralığı oldu.

Share: