Bilal Erdoğan, Eğitime Bindi Platformu’nun Niğde İl Eş Güdüm Toplantısı’na katıldı

TÜRKİYE Deneyimsizlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Eğitime Destek Platformu’nun Niğde İl Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

Eğitime Bindi Platformu’nun Niğde İl Koordinasyon Toplantısı, Türkiye Bilgisizlik Vakfı (TÜGVA) Faziletkâr İstişare Yerleşmiş Üyesi Bilal Erdoğan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Aptal, Niğde Valisi Mustafa Koç, Belediye Reisi Emrah Özdemir, tören düzeni üyeleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti. Kur’an-ı Koçak tilavetiyle başlayan toplantıda açıklamalarda mevcut Bilal Erdoğan, sivil sosyete kuruluşları ile amme kuruluşlarının ortak platformlarda tıpkı araya gelerek, fikir alışverişinde bulunmasının haddinden fazla altın olduğunu kaydetti. Erdoğan, gençleri milli değerlerin dolay planda tutulduğu ortamlara çekmenin ve kendilerine, ülkenin onlara sunduğu olanakları elan net bire bir şekilde anlatmanın öneminden dahi bahsetti. Erdoğan, açıklamalarını toplantının oluşturulmasında emeği geçenlere ve toplantıya katılarak eğitime ilgiyle desteklerini sunan sivil cemiyet kuruluşlarına teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Hasan Akil ise üniversitenin sivil toplum kuruluşlarıyla daima irtibatta olduğunu ve birlikte öğrencilerin rastgele anlamdaki gelişimlerine katkı sağlayabilecek çalışmaları yürüttüklerini aktardı.

Eğitime Destek Platformu Niğde İl Koordinatörü Abdulgani Özkan, önder dil cambazı okullarının gelişmesi için sadece müftülük ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü’nden değil tamam paydaşlardan bindi gelmesi gerektiğini rapor etti.

Share: