BEYLİKDÜZÜ’NDE UYUŞTURUCU SATAN “MISIRCI ATA” YAKALANDI

BEYLİKDÜZÜ’nde kendini ‘Mısırcı Ata’ namına tanıtttığı belirtilen ve evinde uyuşturucu yetiştiren G.C. (62) yakalandı. Uyuşturucuyu bile patlamış mısır kutusunda sattığı tespit edilen şüphelinin evinde çok miktarda eroin, cebe ve mülk ele geçirildi.

İstanbul Uyuşturucu Suçlarla Savaş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi’nde kendini ‘Mısırcı Dede’ olarak tanıtan G.C.?nin evinde maden yetiştirdiği yönünde ihbar aldı. İhbarı değerlendiren ekipler benzeri süre G.C.?nin evini strateji etti. Yapılan çalışmaların ardından G.C.?nin evine operasyon düzenlendi. Operasyonda G.C. ile A.T. (66) gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda 5 bin 220 gram tütün, 110 gram kubar, 6 gram hint keneviri, 4 soy hint keneviri, 2 skor ruhsatsız tabanca, 3 skor pompalı tüfek, 81 sayı fişek, 2 skor hassas ölçü, 1 sayı presleme cihazı, 35 bin 400 dolar ile 8 bin 600 liralık para ele geçirildi.

Şüphelinin eroin maddeleri nazik kabile patlamış mısır kutusundan sattığı bu sebeple namına ‘Mısırcı Ata’ denildiği ortaya bundan sonra. Evinin ayrımsız odasını kurduğu düzenekle eroin yetiştirebilecek ağıl getiren Mısırcı Dede G.C., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. G.C. ile alay malay gözaltına alınan A.T. ise adli arama neredeyse erkin bırakıldı.Share: