Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziyalı Çebi, Beşiktaş’ın bu yıl temas zamanki kadar şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Bire Bir, bu sene bu topluluk şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki grup mefret. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Kaptan Demir Çelik AŞ’nin bozuk umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni amacıyla geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Her zaman olduğu kabil bu sezonda üstelik şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan haddinden fazla memnunun. Herhangi Bir spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var çünkü insanoğlunun sunu gani bildiği madde futbol, bütün futboldan çokça gür anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli yavaş tamam, bura Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati calip Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Benzeri, bu sene bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki grup kocaman. Dört, yabancı sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Genişlik önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin yerine yenileri gelsin.’ derken ego genç arkadaşları kastettim. Ben bozuk hakemleri sözde böyle kötülüyormuşum üzere algılanıyor, böyle benzeri madde yok. 30 yaşındaki bir futbolcuyu gönderip aynı mızıka gençleşmeye çalışırken hastalık TFF gençleşme hareketlerini başlatıp üstelik güre çocuklara saha vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım ama maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye bitmeme ediyorlar. Bedeli ağır sıklet peki, bura Beşiktaş, ben değilim çabucak. Kayırıcı bir zümre, üzülürse çok üzer.”

Genç oyuncuların transferlerinin sorulması üzerine üstelik Çebi, zihayat Türk oyuncu transferlerin Türk futbolunun birlikte Beşiktaş’a dahi yardım vermesi üzere yapıldığını aktardı.

“Necip’in koşmadığı coşkunluk yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan gelen Berkay, temas ne kadar Başakşehir maçında yenildiysek da ona ne kadar vadi verdiğimizi sistem gördü. Fazlalık, önlerinde Soylu ağabeyleri var. Soylu’e taraftarlarımız kimi vakit küsüyor kızıyor amma biraz hatalı oluyor. Temiz’in koşmadığı hararet yeri yoktu Beşiktaş’ta. Zımnında bu camia herhangi bir devir için altyapısından mevrut Temiz Uysal’a ocumak ve sadakat belirtmek zorunda. Bunu de umarım çıktı yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini akseptans etmediğini belirterek, “Kimsenin, özellikle altyapıdan gelmiş, seçkin yangın hesabına itfaiye eri gibi koşmuş Necip’e konu söylenmesini katiyen kabul etmiyorum. Temiz halen bizdedir ve bizde olmaya da devam edecektir. Keşki bütün altyapıdan gelen çocuklarımız Temiz kadar kulüplerine bağlı, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Necip’in yaptığını yapamayan çokça futbolcumuz oldu maatteessüf altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: