Berko İlaç bala hastalar üzere baziçe alanları kuruyor

“Metin Yarınlara” mottosuyla, cemiyet sağlığı amacıyla etkin ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar üzere baziçe alanları kuruyor. “Hastanede Artan Torunlar Oyundan Vurdumduymaz Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde hep 8 sayı oyun alanı kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı için müteharrik ve üreten Berko İlaç, yavru sağlığına serbest pediatrik im portföyü ile dokunurken bire bir zamanda mutluluğun da çocukların iyileşmesine katkı sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar için baziçe alanları kuruyor. Şifahane başhekimliği ve klinik mesul hekimlerin teşrikimesai ile pediatri servislerinde akla yatkın görülen yerlerde baziçe alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya bakarak, dallar oyunla iyileşir sloganıyla ilaç şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 adet İstanbul, 2 skor Eskişehir, 1 sayı Manisa, 1 skor Entelektüel, 1 sayı Cıvıl Cıvıl ve 1 nüsha Adana’dahi gelmek üzere hep 8 sayı oyun sahası kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin düz çalışanları, toplumsal gravite bilinciyle akıntı ederek oyun sahası kurulumlarında şahsen bulunarak fariza aldılar. Metin yarınların teminatı olan çocukların sağlıkla yetişmesini önemseyen ilaç şirketi, ilerleyici dönemde ayrımlı şehir ve kurumlarda bakir baziçe alanları kurmaya devam etmeyi hedefliyor.

Proje ile ilişik değerlendirmede kâin Berko İlaç Pazarlama Müdürü Kavga Yaman, “Çocuk sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken ayrımsız zamanda mutluluğun birlikte onların iyileşmesine katkı sağlayacağını bilmenin verdiği bilinç ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan bala hastalarımız üzere baziçe alanları kurma fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun alanı projesi ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocukların yüzünde minik aynı tebessüm oluşmasını hedefledik. Biliyoruz ki çocukların mutluluğu ailelerin de mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak otama olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve otama süreci sonrasında fazlalık anılar kalmasını keşfetmek, çocukların hastane kaygılarını tenkis etmek, afiyet paydaşları ile ferah bildirişim kurmalarına yardım uydurmak istedik. Çocukların oldukça benzeri ıtlak verebileceği bu alanlarda ruhlarına üstelik dokunarak iyileşmelerine destek olmak hem da ailelerine ve esenlik çalışanlarına destek olmak bizler üzere haddinden fazla nadir” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: