Bayburt’ta yetiştiricilere 691 kucak yemliği dağıtıldı

Bayburt’ta küçükbaş efsanevi yetiştiren 148 kişiye yüzdelik 70 hibeyle 691 uyuşturucu kucak yemliği verildi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünün gâvur ve koyun yetiştiricilerinin standartlarının yükseltilmesi üzere hazırladığı, Şarki Karadeniz Projesi Havza Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) desteğiyle alınan maden koyun yemlikleri, üreticilere dağıtıldı.

Vali Cüneyt Epcim, yemliklerin besicilere verilmesi için Ekincilik ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen törende, Bayburt’a DOKAP vasıtasıyla çokça majör destekler verildiğini söyledi.

Bu yıl 3 projede toplamda 4 milyon liralık desteği kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Epcim, “Devingen Koyun banyoluğu, kırkım makinesi projesi toplam 562 bin teklik, oba tipi kucak ağılı hep 2 milyon mesabesinde, yine bugün dağıtımını yaptığımız koyun yemliğinin proje bedeli birlikte 1 milyon 260 bin liralık, yani toplamda 4 milyon liraya mail bir bindi sağlandı. Haddinden Fazla kebir katkıyı Bayburt tarımına, çiftçisine hediye etmiş oluyoruz. Desteklerinden dünya başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, DOKAP başkanımıza ve emeği sabık İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Epcim, üreticilerin değme devir müzaheret etmek istediklerini vurgulayarak, büyüklük desteklerinin en son noktaya çıktığı bir sene yaşandığını anlatım etti.

Törene, İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen, DOKAP Komutan Yardımcısı Itibar Demir, DOĞRU Öğür İl Başkanı Hacı Yüce Polat, Kültür Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ile yetiştiriciler katıldı.

Share: