Bayburtlu fellah depremzedelere bağışlanmak amacıyla tarlasının tapusunu verdi

Bayburt’un Demirözü ilçesine sınırlanmış Gökçedere beldesinde ekinci Ahmet Şeker, tarlasını “Asrın felaketi” adına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere bağışladı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı bile olan Şeker, beldeye kısaca 4 kilometre uzaklıktaki 9 dönüm tarlasının tapusunu, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Selami Ersen’e teyit etti.

Ahmet Şeker, AA muhabirine, depremin arkası sıra beldede güçlü vatandaşların yardım için seferber olduğunu söyledi.

Çiftçilikle uğraşanların Tarım ve Orman Müdürü Ersen ile irtibata geçerek muhtelif yardımlarda gezmek istediğini belirten Şeker, “Cümle karınca kararınca elinde 3 kuruş, 5 kuruş ne varsa verdi. Bu bizim toprağımız, bizim milletimiz, biz muavenet etmek amacıyla elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Asıl sütü kadar helal olsun”

Şeker Hastalığı, beş çocuğunun harçlığını vermesinin kendisini çokça duygulandırdığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Düşündüm, ben neyimi verebilirim? Orada insanlar soğukta duruyor, ben burada sıcakta yatmaktan utandım. Köyümüzde üstelik Allah razı olsun hayvanlarını bağışlayanlar oldu. Onlara birlikte çokça teşekkürname ediyorum. Ego dahi kendi adıma babamdan kalma bir toprak var, onu bağışladım. Asıl sütü kabilinden helal olsun.”

Tarlanın dönümüne 40 bin liralık denk biçtiğini ve bir nice kişinin ahzetmek amacıyla istekli olduğunu ifade fail Şeker, “Tapuyu İl Müdürümüz Selami Ersen’e veriyorum. Bilcümle işlemleri alay malay halledeceğiz.” diyerek konuştu.

Ekincilik ve Orman Müdürü Ersen birlikte Bayburt’ta çiftçilerin ilk günden itibaren depremden etkilenenlerin yardımına koştuğunu belirterek, “Çiftçimize yaptığı bu fena hâlde bağıştan, devletin birlikte olduğunu gösterdiği bu manalı bağıştan ufuk bilcümle Bayburt namına, depremzedeler yerine çokça teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: