Bayburt yegâne kalpgâh oldu

Form üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan ve bir nice ilde mahsus depremin arkası sıra bölgeye yardımlar bitmeme ediyor. Depremin arkası sıra Afet ve Evgin Format Yönetimi(AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda bölgeye arkalama yaymak amacıyla ülke çapında harekete geçildi.

Enkaz kaldırma çalışmalarının bitmeme ettiği sarsıntı bölgesine ve depremzedelere ayrımsız müzaheret eli dahi Bayburt’tan uzatıldı. Bayburt’tan toplanan yardımlar ve gelişim makineleri bölgeye ulaştırılmak için yola çıktı.

Vali Cüneyt Epcim, baskı zamanlarda Bayburtluların devletinin ve milletinin daim yanında olduğunu belirterek, “İlk andan itibaren zelzele bölgesine yardımlarını esirgemeyen iyicil Bayburt halkına teşekkürname ediyoruz.

Deprem nedeniyle hayatını kaybeden tam vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, ailelerine başsağlığı, dertli vatandaşlarımıza bile müstacel şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesine değerlendirmek amacıyla cereyan edecek olan yardım konvoyunu, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Açıkgöz Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Inanma Müdürü Nihat Detaylı, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Havari, İlçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin diyar başkanları ve kurum amirleri uğurladı. – BAYBURT

Share: