Bayburt halkının yüreği zelzele bölgesinde atıyor yardımlar hız kesmeden devam ediyor

Çokça sayıda kişinin yaşamını yitirdiği, kontrol çalışmalarının 3 gündür bitmeme ettiği ve Türkiye’yi kanun boğan zelzele felaketi üzere Bayburt’ta müzaheret çalışmaları hararetli benzeri şekilde vatandaşlarca sürdürülüyor.

Tüm halkın seferber olduğu yardımlar noktasında zaman da 10 yardım aracı yola çıktı. Bayburt Belediyesi El Paketlemek Fırını 10 bin gailesiz ekmeği bölgeye yaymak üzere yola çıkarırken, Bayburt esnafı dahi desteği ile yürekleri ısıttı. Bayburtlu fırıncılar koordineli tıpkı şekilde zat imkanlarıyla 6 bin atlatmak ile 50 çuval unu bile bölgeye sevk etti.

Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefillik Kooperatifi ile Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bünyesinden ise bölgeye zaman kamyonlarla akarsu ve benzin gönderildi. Mavera yandan Bayburt Yolculuk firmasına ilgilendiren yaya otobüsleri bile taşımalık anlamında toplanılan yardımlara büyük bindi sunuyor.

Halkın evlerindeki battaniyelerle, giysilerle, besin malzemeleri ile bindi sunduğu yardım kampanyası toprak ayağa kalkana büyüklüğünde bitmeme edecek. – BAYBURT

Share: