Bayburt Emniyetinden destek gecikmedi: 55 polis yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı

Bayburt İl Inanma Müdürlüğü deprem bölgesine devam etmek üzere bire bir güvenlik başöğretmen yardımcısından, aynı şube müdüründen, 3 komiserden ve 50 polis güçleri memurundan oluşan 55 nefis ekibini Bayburt Valiliği önünden dualarla uğurladı.

Bayburt Valiliği uğrunda toplanan güven mensupları arkadaşlarıyla, aileleriyle vedalaştıktan sonra otobüse binerek deprem bölgesine yekinmek amacıyla yola koyuldular. Polislerin beraberinde öğretmenlerinde aralarında bulunduğu toplamda 155 kişilik ekibi deprem bölgesine uğurladıklarını kaydeden Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, “Arama istirdat ekibi kendisine, 60 büyüklüğünde yiğit polisimizi ve sarıklı kardeşlerimizi sarsıntı bölgesine gönderiyoruz. 100 sarıklı, 60 büyüklüğünde bile polis memurunu taharri istirdat ekiplerine destek bulmak, geri hizmet destek hatırlamak için deprem bölgesine gönderiyoruz. Arkadaşlarımızın yolu ve bahtı vazıh olsun. Tanrı onların yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Zaman kaybetmeden depremzedelerin yaralarını yutmak ve gerileme çalışmalarına süzülmek için tıpkı an ilk yola sâdır polislerle öğretmenleri ise vatandaşlar dualarla geçici ettiler. – BAYBURT

Share: