Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, Rize’de partisinin devlet kongresine katıldı Açıklaması

Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2. Cılız Kongresi’ne katıldı.

Erbakan, İsmail Alp Firez Merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ciharıyek köşesinde ülke kongrelerini yaptıklarını, Baştan Bolluk Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Hükümetin tutum ve ekincilik politikalarını eleştiren Erbakan, bu alanlardaki sorunların ancak Milli Görüş’le çözülebileceğini anlatım etti.

Erbakan, Ulus İttifakı’na ilgili, “Aylardır aynı cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen altı kıta benzemez daima yerine bir araya geliyorlar. Çıktı bunlar kızıl gününe döndü. Toplanıp foto çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle dertlenmek yerine değerli gününe bitmeme ediyorlar.” dedi.

Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“en üst HDP’ye vekillik vereceğiz mi? Vermeyeceğiz mi? diye niteleyerek tartıştılar. Çünkü HDP bilinmeyen eş. Sonsuz birbirleriyle atışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne kadar 30’u baş başa 6’sı birlikte masa başında olmak için parçalanmamış 36 el ayrımsız araya geldiler. Ne konuşuyorsunuz bu masada? 36 posta tıpkısı araya geliyorsunuz ortada tıpkı asıl paketiniz var mı? Namevcut. Şu milletin canını yakan kazançlı krize ilişik tıpkı çözümünüz var mı? Bulunmayan. Ortaya bir cumhur reisi adayı çıkarabildiniz mi? Onu birlikte çıkaramadınız. Işık çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede, bunların havadan nerede. Bunlardan millete tıpkısı kâr gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.”

Yegâne listeyle seçime gidilen kongrede, Mehmet Akif Zerdeci yeniden yer başkanlığına seçildi.

Share: