Başkan Güder’den ilçeyi yarınlara istihzar vurgusu

Malatya’nın Battalgazi Şehremini Osman Güder, divan toplantısında, “Değişen ve gelişen ilçemizi elan pir yarınlara hazırlama noktasında Battalgazi Belediyesi namına tün demeden gündüz demeden korkulu ayrımsız say ortaya koyuyoruz, koymaya dahi bitmeme edeceğiz” dedi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Son Teşrin kocaoğlan macerasız toplantısının 1.birleşim 1.oturumunda bir araya gelerek, 8 ruzname maddesini görüştü. Battalgazi Şehremini Osman Güder başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ağırlıklı adına ümran traksiyon değişikliği ile ilgilendiren ruzname maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Battalgazi Uray Meclisi, Teşrinisani ayı olağan toplantısı 1.birleşimin 1.oturumu ile başladı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında Battalgazi Uray Divan Salonu’nda gerçekleştirilen divan toplantısı, sorma, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantıda İlk namına Ekim ayı dümdüz toplantının karar özeti fikir birliğiyle akseptans edildi. Mecmu 8 gündem maddesinin görüşüldüğü divan toplantısında, ağırlıklı olarak mamure plan değişikliği ile ilişik ruzname maddeleri görüşüldü. İmar plan değişikliği ile ilişkin bazen maddeler mecliste akseptans edilerek karara bağlanırken, kâh maddeler ise ilişik komisyonlara devretme edildi. Gündem maddeleri beyninde düz kayran ve mülkiyeti Battalgazi Belediyesi’ne ait Saray Mahallesinde mevcut 408 cezire 343 nolu parsel üzerindeki 5 kıvrım binanın, Boran Mahallesinde kâin 149 ada 2,3 ve 150 ada 1.nolu parseller ile trampa (trampa) edilmesine oy birliği ile değişmeyen verildi.

Güder’den ilçeyi yarınlara hazırlama vurgusu

Toplantı sonrası bodur aynı müracaat gerçekleştiren Battalgazi Şehremini Osman Güder, “Battalgazi Uray Meclisi Son Teşrin ayı toplantımızı başlatıyoruz. Değişen ve gelişen ilçemizi daha iyicene yarınlara hazırlama noktasında Battalgazi Belediyesi yerine şeb demeden tarih demeden ağır sıklet bir emek ortaya koyuyoruz, koymaya de bitmeme edeceğiz. Aldığımız kararların Malatya ve Battalgazi’miz için kıvrak ve hayır olmasını murat ediyorum” dedi.

Battalgazi Uray Meclisi, Kasım kocaoğlan bayağı toplantısının ikinci bileşimi ise 7 Kasım Pazartesi günü saat: 15.00’de Battalgazi Şehremaneti Meclis Salonu’nda gerçekleştirecek. – MALATYA

Share: