Başkan Büyükkılıç, Rahvan’a destek, Seyit Onbaşı’yı inceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Türkiye’de ilklerin istihsal merkezi olan Garnizon Komutanlığı 2’nci Çekicilik Hizmet Üretimlik Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Ortak beyin ve istişareye nazik önem veren ve bulduğu herhangi bir fırsatta resmi ve sivil çalım, kuruluşlarla bir araya mevrut, rey alışverişinde kâin Başbuğ Büyükkılıç, bu çerçevede Garnizon Komutanlığı’na mülakat gerçekleştirdi. Vali Gökmen Çiçek ile birlikte, Garnizon Komutanlığı 2’nci Albeni Bakım Fabrika Müdürlüğü’nü ülfet fail Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Garnizon Komutanı Gelgel Tuğgeneral Haldun Taşan ile 12. Hava Iblağ Esas Köken Komutanı Sancak Vedat Öncel karşıladı. Burada personel ile birlikte öğle vakti yemeği yiyici ve kardeş kardeş fail Komutan Büyükkılıç, Türkiye’de ilklerin üretim merkezi olan Garnizon Komutanlığı 2’nci Çekicilik Hizmet Üretimlik Müdürlüğü’nde hizmet, tamirat ve üretim atölyelerini gezdi. Başkan Büyükkılıç, Ilbay Çiçek ile alay malay, Garnizon Komutanı Gelgel Tugay Haldun Taşan’dan yapılan icraat üzerine bilgiler aldı.

Komutan Büyükkılıç, Vali Çiçek’in kullandığı 2’nci Çekicilik Bakım Üretimevi Müdürlüğü vasıtasıyla üretilen önce ve biricik milli uçak çeker aracı Rahvan’a bile binerek, müdürlük içerisinde tur atarken, yine ilk ve biricik üretilen bomba doldurma cihazı Seyit Onbaşı’yı inceledi. – KAYSERİ

Share: