BALIKESİR – 6. İda Ultra Maratonu sona erdi

Çanakkale ve Balıkesir toprak sınırları içindeki Kazdağları’nda bu sene 6’ncısı planlı “Kar Spor İda Ultra Maratonu” tamamlandı.

Edremit Belediyesi öncülüğünde 25 ülkeden 1700’e andıran sporcunun katıldığı maraton, Kazdağları manzarası eşliğindeki 4 parkurda mücadelelere görüntü oldu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kazdağları beyninde 114 kilometrelik “İda Ultra”, 66 kilometrelik “Half Ultra”, 36 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Köy Koşusu” kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyon, gâh parkur rekorlarıyla sona erdi.

Run Zeus SIRA 36K’dahi Zalim koşucu Navil Shaimukhametov 2 saat 53 zaman 34 saniye ile erkeklerde, Nuray Göktepe Endişe 3 saat 13 dakika 34 saniye ile kadınlarda, Karye Koşusu KOK KÖMÜRÜ 15K parkurunda Mehmet Vazıh Gör 1 saat 8 an 22 saniye ile erkeklerde, Çiğdem Tütüncü bile 1 saat 28 zaman ile kadınlarda parkur rekoru kırarak bir numara oldu.

“İda Ultra” kategorisinde erkeklerde 13 saat 46 dakika 06 saniyeyle Eksiksizlik Kukul, kadınlarda ise Fatma Taş, 15 saat 39 saniyelik mertebe ile birinciliği elde etti.

“Half Ultra” kategorisinde erkeklerde Erkan Ayak 6 saat 54 dakika 1 saniye ile, kadınlarda ise Ses Kurtuldu, 9 saat 44 saniyelik adım ile ilk tam vadi aldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Faal ve Kar Spor Yönetim Kurulu Başkanı Selami Alaftargil aracılığıyla verildi.

Törende mütekellim Ilçebay Odabaş, bu sene altıncısı planlı İda Ultra Maratonu’nun aynı ayraç haline geldiğini, yarışanların dahi bu maratona katılarak markanın birer unsuru haline geldiğini söyledi.

Ödül töreni sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Tayfun Faal ise ati sene Cumhuriyet’in 100. yılında bilcümle sporcuları organizasyona davet etti.

Tutuk Mahallesi’ndeki tıpkı termal tesiste gerçekleştirilen bergüzar töreninde Kar Spor İda Ultra Maratonu’nda dereceye giren sporculara madalyaları verilerek, zeytinyağı armağan edildi.

Share: