BALIKESİR – 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Balıkesir’de kutlamalar, Ilbay Hasan Şıldak’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin arkası sıra Kuvayi Milliye Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Ilbay Şıldak, törende yaptığı konuşmada, “Bugün tarihimizin sunma sunturlu sayfalarından birini, devletimizin kuruluşunun ve Cumhuriyet ile buluşmasının 99. yılını bilcümle alay malay coşkuyla kutluyoruz. Bu meydanı dolduran Kuvayımilliye şehrindeki bir ruhu yaşatan bu iyice şehrin insanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunduğu, el oyunu gösterilerinin sunulduğu program, gaziler, öğrenciler, sporcular, bitirmiş, polis güçleri, AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinden oluşan kortejin geçişiyle tamamlandı.

Törende, SELIM Tümen Balıkesir milletvekilleri Adaletli Polat ve Belgin Uygur, CHP Balıkesir Saylav Fikret Delicesine, Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Dayanıklı Arslanbaş, Altıeylül Kaymakamı Toygar Hakan Bilimci, İl Itimat Müdürü Hasan Onar, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Albay Ulu Baht, uray başkanları, hava müdürleri, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar hazır bulundu

Share: