Bakir Malatyaspor yeni konu açılış peşinde

Spor Dip 1. Tabur takımlarından Yeni Malatyaspor’dahi kulüp başkanı Hacı Ahmet Bitirim, ligde hedefe kitlendiklerini ve mücadele vererek gür yerlere katılmak istediklerini söyledi.

Bir otelde düzenlenen programda mütekellim Hacı Ahmet Kumarhane, takımın maddi sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.

Sponsorluk anlaşmaları amacıyla görüştüklerini amma olumsuz sonuçlandığını anlatan Zeki, “Üç sponsorla görüştük, sponsorlar vazgeçti. Sebebinin sordum, ‘bizde kalsın’ dediler. Bizim tükenmez tıpkı paramız namevcut. Malatya’nın de bize yardımcı olması geçişsiz. Il ve şehremaneti kanadında yardımlar yapılıyor. Elimden gelen temas şeyi yaparım amma biricik başına yapılacak aynı madde değil. Malatya Stadı’na 80 bin liralık harcama yaptık. Gelimiz 35-40 bin liralık. Takımı kayyuma düşmekten kurtaran tıpkısı yönetim var.” dedi.

Kulübe herkesin küstürüldüğünü ve baştan toparlamaya, tıpkı araya getirmeye çabaladıkların aktaran Bitirim, şöyle devam etti:

“Görüşmelerimiz var, bunu sıklaştıracağız. Gelişigüzel olmazsak ayağa kalkamayız. Deplasmanlara gidiyoruz, emniyetsiz aynı katılma var. Bizim taraftarımız namevcut denecek büyüklüğünde az. Biz Malatya’yız, biriz ve tekiz. Idare olarak şeffaf devam ediyoruz. Aynı gerileme devraldık, kulübü ayağa kaldırdık. Herhangi Bir madde henüz sunturlu olacak, arkamızda durduğunuz sürece güzel şeyler olacak. Eskimemiş Malatyaspor’u ana anlamda yönetmeye geldik. Hedefe kitlendik, mücadelemizi vereceğiz. İnşallah yer dolgunca yere dahi dirimlik, takımı da genişlik mebzul yere taşırız.”

Bitirim, para aktarımı tahtasının kapalı olmasıyla ilgilendiren ise, “Bu bölüm değil, gelecek çevrim nakil tahtasını açmaya çalışacağız. Geçmiş çağ borçlarından belde ilişkin, bizim dönemimizde namus borcu yok. Tahtayı açsak de iki çevrim cezalıyız.” ifadelerini kullandı.

Eskimemiş Malatyaspor Asbaşkanı ve Mali İşler Sorumlusu Faruk Günbay ise pakt borcunun 400 milyon liranın üstünde olduğunun söyledi.

İncelemelerden sonra net borcu açıklayacaklarını bildiren Günbay, “2 aydır mali müşavir ve avukatlarımız incelemelerini yapıyor. Her bölüm takanak artıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Share: