Bahçeli, MHP TBMM Takım Toplantısı’nda konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, “Cumhurbaşkanımız aracılığıyla Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimize yönelik iyileştirici ve olumlu açıklamaları sırf destekliyor, çok uygun bulduğumuzu hele izah etmek istiyorum.” dedi.

Bahçeli, partisinin takım toplantısında, 2008 ve 2009 yıllarında yaptığı konuşmalarından kâh cümleleri sıralayarak, Türk milletini meydana getiren beşeri varlığın ayrımsız bölümünün de Alevi İslam inancını benimsediğini, bu akide sahiplerinin firez bütün bütün bazı beklentilerinin olduğunu anımsattığını söyledi.

Bu durumun görmezden gelinemeyeceğini, çözüm yolları üstünde gani niyetle kuma ceht gösterilmesi gerektiğinin altını çizdiğini anımsatan Bahçeli, “Cumhurbaşkanımız marifetiyle Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimize yönelik iyileştirici ve müspet açıklamaları sırf destekliyor, çokça isabetli bulduğumuzu alelhusus izhar etmek istiyorum. Ankara, Elazığ, Erzurum, Erzincan’bile açılışı yapılan, Kütahya, Burdur, Denizli, Bilecik, Kayseri, Işıklı ve Kırklareli’nde temeli atılmış cemevlerinin de aynalı olmasını diliyorum.” dedi.

Bahçeli, Ekin ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi Bektaşi Ekin ve Cemevi Başkanlığının kurulacak olmasını, cemevi hizmetlerinden eğitim faaliyetlerine kadar kül çalışmaların, kurumsal bina altında amme güvencesi desteği ve denetimiyle yürütülecek olmasının, Alevi Bektaşi akide önderlerinden arzu edenlere da bu kurumsal bina bünyesinde ekip verilecek olmasının milli irtibat ve beraberliğe katkı sunacağını söyledi.

Reform mahiyetindeki bu gelişmelerin Alevi vatandaşlara ayrımsız nimet değil, gecikmiş haklarının koca aynı kısmının verilmesiyle ait karar olduğunu ifade etmenin boyun borcu olduğunun altını çizen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bizim geçmişten bugüne söylediğimiz dahi bunlardır. Unutmayalım ki yürekleri volkan üzere patlayanların avuçlarında çiçekler açamaz. Teessürat, ahlar, incitici anılar üzerinden bir gelecek düz yazı edilemez. Alevi kardeşlerimizi kullanmak için kuyruğa girenlerin, yüce dinimizi cızıktırmak üzere fırsat kollayanların, mezhepçiliğin uyuşmazlık bakiyesini dinç tutarak milli bünyemizi yarmaya çalışanların hangi soyu soydur, ne huyu huydur, hangi de iddiaları iffetle maluldür. On Paralık zahir Allah indinde son din İslam’dır ve eksiksiz Müslümanlar bile kardeştir.”

“Avrupa’evet enerji nakleden yıldız rotası daha çok güvensizdir”

MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli, KÖLE ve Avrupa ülkelerinin ekonomideki getiri artırımının, nekahet tehlikesini gündeme getirdiğini, besin ve enerji güvenliğindeki darboğazların ise kısık bir sürecin işaretçisi olduğunu söyledi.

Küresel ekonominin bu yıl için tahmin edilen büyüme oranının yüzdelik 3,2’ye, 2023 için dahi yüzdelik 2,9’a düşürüleceğinin IMF Başkanı marifetiyle açıklandığını anımsatan Bahçeli, ayrıca Rusya’dan Almanya’ya gaz haiz hatlarda meydana mevrut sızıntının baltalama neticesinde olabileceğine dayalı iddiaların ise erke alanında anarşi ve kutuplaşmaya bakir bir durum kattığını vurguladı.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bundan Sonra erke ihtiyacını güvenceye kabul etme stratejisinin önümüzdeki dönemde aut politikaların anne parametresi olacağı anlaşılmaktadır. Global ölçekte enerji tüketiminin kestirmece üçte ikisi petrol ve katıksız gaza dayanmaktadır. Enerjinin rezerv ve istihlak noktaları beyninde sakıncasız iletimi temas mevki üzere ciddi hedeflerden birisi haline gelmiştir. Avrupa’ya enerji nakleden kuzey rotası imdi güvensizdir. Enerji jeopolitiği açısından gelişmeleri yorumladığımızda, Orta Şark, Şarki Akdeniz ve Kafkasya’daki varlıklı doğal gaz ve petrol kaynaklarının Avrupa’evet taşınmasında sunma sakıncasız ve emniyetli terminal Türkiye’dir. Ülkemizin Libya ile imzaladığı hidrokarbon anlaşması tarihi nitelikte olup Batılı ülkeleri epey tasalı etmiştir.”

Bahçeli, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Türk Akımının erek alındığına müteveccih iddialarda bulunduğunu ve suçladığı ülkenin ise Ukrayna olduğunu söyledi.

Bu iddianın dikkatle takibi müstelzim bire bir gözdağı olduğunun altını çizen Bahçeli, “Rusya ile Ukrayna arasında; askeri, erke ve iletişim altyapılarına teferruatlı menzilli erdemli hassasiyetli füzelerle yapılan saldırıların bunaltıcı maliyetleri olacağı şüphesizdir. İki ülkenin üstelik aklıselim benzeri çizgiye gelmesi kesim ve acun barışı namına bir mükellefiyettir. Gayrı yandan Yunanistan’a erke taşıyan biçim TANAP’tır. Bu ülkenin Türkiye’ye pus sallamaktan vazgeçip sabrımızı taşırmaktan ırak durması enerji güvenliği açısından lehine ayrımsız nitelik olacaktır.’ dedi.

“Türkiye erke jeopolitiğinde kilit oyuncu”

Ihtişam Bahçeli, Türkiye’nin erke jeopolitiğinde kilit bir oyuncu olduğunu, pratik edilen enerjik, kararlı, ve milli dış politikanın Türk milletine bol bolamat ve varlık namına yansıdığını belirtti.

Millet ittifakının, Türkiye’nin büyüklüğünü anlayacak ufkunun olmadığını tamlayan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Zira her özdek ortadadır. Türkiye’nin Putin’e teyit olduğunu ağır, bilisizlik ve batıl ayrımsız dille encam süren İP Başkanı’nın bu işleri doğrusu kafası almaz, devleti, milleti, aut politikayı bilmesi üstelik söz konusu olamaz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta taraf tutan, Türkiye’yi tıpkısı kampa yerleştirmeye, dahası cepheye sürmeye etkin zillet ittifakının barbar dürtülere, gevşek politikalara sersem düştüğü tartışmasızdır. Rusya ile Ukrayna ortada Türkiye şayet tıpkısı tarafsa, bu üstelik barışın, huzurun, silahların susmasının ivazsız tarafıdır. İç ve dış odaklar bu çakılı gerçeği kesinlikle ihlal edemeyecektir. Türkiye’yi mezellet partilerinin koalisyonu yönetiyor olsaydı, ESIR’nin çizi devriyesi, ati karakolu, tetik çeken eli olmaya ne kadar hevesli oldukları haddinden fazla iri badire ve kazalar eşliğinde görülür ve ortaya çıkardı.

Türkiye’yi çevrilemek üzere mangal kadar yürek lazımdır. Türkiye’yi çevrilemek üzere milli haysiyet ve milli mensubiyet şuuru şarttır. Türkiye’yi tedvir etmek üzere nereden gelip nereye gittiğimizi gösteren tarihi süreci çakmak maltalık memat konusudur. Alçalma ittifakında bunların hiçbirisi yoktur. Süpürülmedik eve bilinmeyen misafir gelirmiş, bunların ellerine izin eski olsaydı, Türkiye’yi seçkin nev gözdağı ve felakete maruz ayla getirirler, böylelikle üstelik ‘adımız hıdır elimizden mevrut budur’ diye niteleyerek teslimiyetçiliğin dibini boylarlardı. Su bilakis dönünce uyuzlu dikbaşlı şüphesiz öne düşerse, alçalma ittifakı dahi ancak acun aksine dönerse karışık ve düzensiz emellerinde muvaffak olabileceklerdir.”

“Nükleer çarpışma ihtimalinin konuşuluyor olması üstelik fecaattir”

MHP Umumi Başkanı Celal Bahçeli, ABD Başkanı Joe Biden’ın nükleer uğraş riskinin 1962 Küba Krizi’nden bu yana sunma faziletkâr seviyede olduğunu açıkladığını, “Putin, çekirdeksel zırh kullanırsa acun Armageddon ihtimaliyle yüz yüze kalır.” dediğini anımsattı.

Açıklamanın gözdağı tonunun çok faziletkâr olduğunun altını çizen Bahçeli, “Bu uzanım takkadak siyasi değil akide sırf bir konudur. Biden’ın beyni sulansa de akli melekeleri tartışılsa üstelik Armageddon tehlikesini gündeme taşıması bize göre rastlantısal değildir. Muhtemel felaketin gerçekleşmesi emretmek beşeriyetin sahn ve huzur haklarına kast demek, dünyanın yıkımına çanak ağrımak demektir. İnsanlık böylesi bire bir vahşeti asla kaldıramayacaktır. Çekirdeksel kavga ihtimalinin konuşuluyor olması birlikte fecaattir. Dünya eş hatır ve iradeyle barışçıl çabalarla bugünkü tehlikeli ortamdan çıkmalıdır.” diye niteleyerek konuştu.

“MEMLUK’ye belen rabıt seni bire bir dolara ele verir”

Bahçeli, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun bu gelişmelerin gölgesinde KÖLE’ye yaptığı ziyaretin “talihsizlik, densizlik, cesaret” olduğunu söyledi.

Ziyaretin amacının, teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik kuruntu alışverişinde düşmek olduğunun açıklandığını hatırlatan Bahçeli, ” Cumhuriyet’in ikinci çağ vizyonunu sunu temiz beyinlerle tartışacaklarmış.” dedi.

“Utanın, utanın; temiz karın arıyorsanız milletimizin gözleri sezmek çakmak parlayan evlatlarına bakın.” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Eksiksizlik’in, ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’ mirasına sarılın. Eksikli olduğunuz kudreti uzaklarda değil, şayet varsa damarlarınızda arayın. Kılıçdaroğlu teknolojik ve ilmî gelişmeler için ne söyleyecek, neyi duymayı düş edecek, ne ak pak beyinlerle tıpkısı araya gelecektir? Sayın Kılıçdaroğlu, bırak bu işleri, geç bu masalları, ağzında bal olan arının kuyruğunda iğnesi peki. Buna de çok özen ten. Tümce biliyor kim, KÖLE’ye Cumhur Reisi adaylığı üzere icazetname almaya ya birlikte meni edilecek müstakbel zillet adayının ismini öğrenmeye gittin. Denenin, döne dolaşa geleceği vadi ya benzeri boğaz ya birlikte ayrımsız değirmen taşıdır. Akarsu yatağını, gürültü üstelik tepesini katiyetle bulacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu, ağaca dayanma bükülür, suya güvenme dökülür, BENDE’ye bel saz seni bire bir dolara ele verir. CHP Umumi Başkanı’nın ESIR’ye yüz sürmesi, ahali açması, aman dilenmesi biricik kelimeyle acizliktir, yetersizliktir, milletine branş dönmektir. Konfirmasyon olmuş başa kerem konmaz, konsa da haddinden fazla durmaz, duramaz.”

“İstanbul Belediyesi küçük birlikte haddinden fazla çalışıyormuş”

Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgilendiren bir cenaze aktarım aracında hamile miktarda uyuşturucu yakalandığını anımsatarak, “Oysa İstanbul Belediyesi hasis dahi çok çalışıyormuş. Bunlara kalsa, kaçakçılık yasal, hırsızlık yalın kat, yağma bayağı, çıyanlık birlikte demokratik aynı haktır. Zillet ittifakı aha budur. CHP’nin köken yüzü suçtur, kirdir, çamurdur, kokuşmuştur.’ dedi.

Mehabet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin, Türk ve Türkiye yüzyılının önemli gücü, dalavere güvenliği olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakının, zalime aman vermeyen, teröriste okazyon tanımayan, Türk düşmanlarına göz açtırmayan, egemenlik haklarının, egemenlik yetkilerinin, milli çıkarların, kürenin her köşesinde fedai tıpkısı yürekle savunan nüfuzlu ve koca aynı ulus iradesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu bıçkın irade kilitleri açacak, perdeleri aralayacak, ufku aydınlatacak, sis bulutlarını dağıtacak, 2023 ve izleme eden yıllarda küresel ağır Türkiye’yi nesir ederek zalime Çetince, mazluma Yunus, mağduriyetin kuyusunda artmış biçarelere Yusuf olacaktır.” ifadelerini kullandı.

(Bitti)

Share: