Aza ve esas hücre bekleyen kollar üzere kilometrelerce kaide çeviriyor

Adana’dahi, 2013’te 6 yaşındaki oğlunu akıl tümörü nedeniyle kaybeden Kemal Yücel, organ ve temel göze nakli bekleyen çocuklara dikkati soldurmak için bisikletiyle çıktığı Türkiye turunda Rize’ye ulaştı.

Çocuklar için “Seçme Ayakçak Bir Umut Olsun” temasıyla derrace turunu başlatan Yücel, AA muhabirine, lösemi hastası çocukların hayatta kalabilmesi amacıyla 10 Ocak’ta Adana’dan yola çıktığını söyledi.

Yaklaşık 2 bin 500 kilometre defa tekmil ederek Rize’ye ulaştığını anlatan Yücel, “Buradan Karadeniz kıran hattını izleme ederek Çanakkale’ye, oradan dahi gine Adana’ya dönerek turu tamamlayacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Yücel, yumruk ve etraflı tıpkısı rüya yolculuğuna çıktığını belirterek şunları kaydetti:

“Yolda bir kaza atlattım, ölümden döndüm. Bana sordular, ‘Bu büyüklüğünde tehlikeyi ve riski hücre almaya derece mi?’ diye. Değer, zira ego 9 sene evvel 6 yaşındaki çocuğumu kaybettim. Genç Erkek acısı nedir bilirim. Bambaşka çocukların hayata kalabilmesi amacıyla yollara düştüm. Bambaşka asıl ve babalar benim kabil genç erkek acısı yaşasın istemiyorum. Bu uğurda yaşamımı kaybedeceksem bile seve seve feda ederim. Hastanelerde seçme güzeşte devir ölüme benzeri aşama henüz yakın çocuklarımız var.

Evladımın hayatını kurtaramadım, ayrıksı çocukların hayatlarını kurtaracağıma inanıyorum. Bu umutla ve enerjiyle yollardayım. Gittiğim yerlerde insanlara bağlanak ederek soy göze bağışını anlatacağım. Çocukların ışığı, umudu olacağım. İnanıyorum ki rüya ışığımız on paralık sönmeyecektir.”

Share: