Ayvazoğlu’ndan Kaşüstü’ne beşaret, Bakana teşekkürname

AK Öğür Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Yomra ilçesi Kaşüstü mahallesinde bir süredir devam eden doğalgaz çalışmaları ile ilişik müjdeyi verdi.

Yomra İlçe programı kapsamında Kaşüstü Mahallesinde 200’ün üzerinde hisse senedi yerini ziyaret eden Saylav Ayvazoğlu doğalgaz çalışmalarının hızlandırılması amacıyla kendisine anlamsız talepler konusunda Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşerek çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanacağının sözünü aldı.

Yomra Kaşüstü Mahallesindeki eksiksiz taleplerin karşılanabilmesi amacıyla doğalgaz çelik boru yolu angajman hattının iri kısmının tamamlandığını ifade eden Milletvekili Ayvazoğlu “Polat bağlantının balaban bire bir kısmı yapıldı. Angajman geçişinin güzergahında kısa ayrımsız kayalık toprak ile öz geçişi var. bahis konusu bölgenin kamulaştırmaları tamamlandı ve çalışmalarda kullanılacak çelik borular temin edildi. Laf ile ilgili görüştüğümüz Sn. Erke ve Elbette Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez’den üstelik 2 ay içerisinde tamamlanacağının müjdesini aldık ve çalışmaları hızlandırdık” dedi.

Yomra Kaşüstü mahallesinde aheste tıpkısı program gerçekleştiren Mebus Ayvazoğlu “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedeflerimizi akdetmek ve 2053, 2071 vizyonu bina etmek üzere DÜRÜST Öğür yerine baştan sona milletimizle gelişigüzel, tamamıyla sahadayız. Vatandaşımız hem memnuniyetini hem eleştirisini hem dahi fikirlerini rahatlıkla bizimle paylaştı. Genel anlamda Cumhurbaşkanımız nezdinde sakil tıpkısı memnuniyet hakim, bundan tabi kim haddinden fazla mutluyuz. Bittabi eksikler, hatalar var. Sahada olmamızın temel amacı vatandaşla birebir görüşüp bununla ait hal imar etmek, gerekli durumlarda genel merkeze raporlayabilmek veya çözebilmek” ifadelerini kullandı.

Yomra’bile şehirleşme ile alay malay nüfusun acul şekilde artmasıyla ekol ve dershane ihtiyacı oluştuğunu ve bu ihtiyacı diremek için de çalışmalar yaptıklarını tamlayan Mebus Ayvazoğlu şunları söyledi:

“Yomra ilçemiz tarz ve Kaşüstü bölgelerinde erkek artışı ile gelişigüzel bakir okul ihtiyacımız doğduğundan bulunan Kaşüstü önceki ve ortaokul binasını yıkarak daha çağcıl ayrımsız ekol yapıyoruz. Burada daha ilk kâin okulumuz 9 derslikten oluşuyordu. Kullanılmamış yapacağımız ekol 24 derslikten oluşuyor. Böylelikle bakir okul ile alay malay buradaki okul ihtiyacımız mahsus bir oranda dağılmış olacak. Ayrıca bizim Yomra merkezde üstelik benzeri okula ihtiyacımız var. Onunla ilişik bile aynı planlama yapıyoruz. Şayet vadi ile ilişkin problemler çözülürse merkezde birlikte 24 derslikli benzeri okul yaparak merkezdeki sorunu birlikte çözeceğiz. Eğer bize benzeri saha verilirse aynı dahaki yılın envestisman planlamasına burayı koyup kullanılmamış meslek inşaatına başlayabiliriz.” – TRABZON

Share: