Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

DÜRÜST Öğür Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, AK Tümen iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Saylav Aydemir, TBMM’da düzenlediği basın toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un ister tarihi, icap konumu bakımından özel benzeri el olduğu, Rum Coğrafyasına ilham veren umum destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Saylav Aydemir, ‘Şehri Bereketli Erzurum üzere ara vermek yok, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Eriştirme, Sağlık, Sulama ve Erke, Ekincilik, Turizm, Eğitim Bilimi, Endüstri ve Ticaret, İletişim, Ekin ve Sanat, Kentçilik, Belediyecilik başta tutmak için devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, parçalanmamış nişane ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine araç olan sunu zirvedeki kişioğlu Sayın Reisicumhur’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Tanrı’ın izniyle

Saylav Aydemir, ‘YANLIŞSIZ Fırka kendisine hangi yapmışsak bugüne kadar, hep ulus amacıyla yapmışız. Bilcümle iyicene şeyler yapmışız. Gençlerimiz amacıyla yapmışız, geleceğimiz amacıyla yapmışız, dahasını yapacağız. Siyaset kurumu niçin var? Toplumu elan müreffeh kuzuluk aktarmak amacıyla, refahını bırakmak için var. Ülkeyi daha bakımlı kuzuluk ifade etmek için var. Biz AK Dava kaydında, 20 yıldır bu nakız için çalışıyoruz. çıktı de inşallah milletimiz cevaz verecek, diploma verecek, 2023’ten bilahare birlikte yeniden gençlerimiz için, yine ulus için hizmete berdevam olacağız. Tanrı’ın izniyle. ‘diye niteleyerek konuştu.

Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Matbuat toplantısında Erzurum’dahi hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Milletvekili Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali olmayan ayrımsız hastane yapmışız, Erzurum Şehir Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı vagon benzeri sayrılarevi ve bütün ilçelerimizde site hastaneleri kıvamında hastaneler nesir etmişiz. Bunların hepsinde DÜRÜST Kadroların, Cumhur ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Tabii ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Ulaştırma

Basın toplantısında ulaştırma alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme haiz Milletvekili Aydemir, ‘Bakın on paralık akla hayale gelmeyecek eriştirme yatırımları yapmışız. Erzurum’de Havalimanı’nda kış aylarında uçak inip kalkması haddinden fazla maslahat olurdu. Nedeni albeni şartlarıydı. Bire Bir yatırım yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu ama o 100 milyonu bugün dolarla falanca madde yaptığınızda çok vahim aynı rakama ulaşan bire bir envestisman oldu. Demincek seçkin çeşit albeni şartında uçakların inip kalkabileceği bir hava meydanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’bile şu anda 8 kesim tünel çalışması gerçekleşiyor ki benzeri kısmı bitti. Ovit’e bire bir tünel yaptık. 14 kilometre çift tüplü tıpkısı tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine mevsuk bire bir öz yapmışız biz. Henüz önce bizden geçmiş yani AK Parti hükümetlerinden geçmiş bu tüneli hiç akla getiremezlerdi. Kış olduğunda o misil kapanırdı. İspir’le Rize ortada. O yolda hangi sıkıntıların yaşandığını biliyoruz bir vakitler. Gazetecilik yaptığım amacıyla hangi haberler yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Demin Kırık Tüneli vermek üzere, Dallıkavak bitmek üzere. Pirinkayalar diye niteleyerek ayrımsız tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e akıllıca giden nöbet üstünde. Daha evvel orada çok çelim bire bir çözme vardı. Neydi O nakız? Yola dağdan düşen taşlardan çevre araçlar ezildiği amacıyla haddinden fazla sayıda eş yaşamını yitirdi. Duygusal kaybı oldu, Şimdi biz Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Haddinden Fazla iri aynı hizmet oldu, Yöredeki insanlarımızdan yakarış yakarış bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Mukassem Yollar

Milletvekili Aydemir, ‘Ne yapmışız? Mukassem yollar yapmışız ki, bu mukassem yollar otoyol kıvamında yollar. Az Daha 1000 kilometreye varan bölünmüş sefer yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile yalın kat. ve insanlarımız bundan ortalık bize çevrik şükranlarını anlatım ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’de hangi yapmışız? Biz bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Tevhit sanayide onlarca hususi yatırım işlenmiş, fabrikalar açılmış. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Demincek çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’da. Çokça sayıda aksiyon, YEMEK imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Gösterişsizlik ve Allah Rızası

Mebus Aydemir, muvasala, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek paralar harcanıyor ve oralarda değiş, inkılap yaşanıyor ve şehirlerimiz muhteşem aynı ağıl dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş bire bir memleket haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Biz bu hizmetleri ulus yerine yapıyoruz ve ‘haddinden fazla anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Biz mütevazı benzeri kadroyuz. Budun namına yapıyoruz, ‘budun bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Evleviyet

YANLIŞSIZ davada önceliğin tevazu ve Allah rızası olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Biz yapıyoruz hizmetlerimizi amma anlatırken, ‘bunu millet namına yapıyoruz. Çokça birlikte fazla abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani ciddi vechesiyle de çoğu zaman anlatmıyoruz. Bakın ben burada yıllardır basın toplantısı yapıyorum, ilk kez bugün anlatıyorum. Buraya gelen hep kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu evre tafsilata girerek anlatıyoruz. Tığ mütevazi bire bir kadroyuz, diyoruz kim budun namına yapıyoruz, kavim faydalansın diye niteleyerek yapıyoruz. Biz yapalım Tanrı bilir zaten yapılanları ve onun karşılığını de Cenab ı Hakkın inayetiyle yakarış yakarış alıyoruz. ‘ diyerek konuştu.

Barajlar ve Göletler

Mebus Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce gölet yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Erke santralleri yapmışız haddinden fazla sayıda. Bunların hepsini AK Takım kendisine gelişigüzel yapıyoruz. Eşi emsali olmayan aynı Efsanevi Borsası yapmışız. Avrupa’dahi bile bir namevcut. Bugün tıpkı milyara varan benzeri rakamı tabir ediyor bu yatırım. Temel bu. Büyükşehir belediyemiz eliyle yaptık. Bir gayretimiz var mutedil yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen toplumsal yatırımlara de değinen Mebus Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Zaman 500 milyona yapılabilecek benzeri envestisman. Bire Bir dinlenmelik alanı var. Erzurum dışında Türkiye’dahi tek fuar merkezinde bulunmayan bu düz. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Aynı miting alanı yapmışız. Devasa tıpkısı miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Benzer bir miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk fırsat veriyor. Tığ bile milletimizi düşündüğümüz için milletimiz sevdiğimiz molekül yapıyoruz. ‘

Reisicumhur Erdoğan’ın Çizdiği Idrak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği feraset ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un küresel çapta kış turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Mebus Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık ki turizme dönük. Şimdi kışın Rusya’dan dünyanın değişik yerlerinden çok sayıda turist Palandöken’e, Kandilli’ye akış ediyor. Oradaki otellerde saha namevcut. Erzurum’daki otellerde meydan kalmıyor. Böylesine özel çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’da hayata geçirilen spor yatırımlarına da değinen Milletvekili Aydemir ‘Erdemli yükselti merkezi’ yatırımını yaşıt gösterdi. Mebus Aydemir, ‘ Erzurum’a Faziletli yükseklik merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’de otellerde vadi bulunmuyor. Çünkü kulüpler futbol özellikle yerine spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar düzlük bulabilmek amacıyla. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Firez Yatırımları

Sunumunda firez yatırımlarını da dile getiren Milletvekili Aydemir şunları kaydetti: ’21 kesim ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 bilgi evi, dile mahdut. Alelhusus çoluk çocuk gelsin görsünler. O bilgelik evleri hangi kıvamda hangi kalitede hangi nitelikte. Özden söylüyorum ki yüreğinizde tıpkısı şişman ferahlama olacak. Pahal paralar harcıyoruz. Izan açtık Erzurum’de bu alanda. Tahammülfersa tıpkı feraset açtık. ‘ diye niteleyerek konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden örnek alın’

Mebus Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a tabiatıyla kim gelsin, başlangıç üstüne amma geldiğinde belediyemizin hizmetlerine bire bir baksın, hizmet şüphesiz yapılıyor öğrensin. Aynı şeyi Ankara için dahi söylüyorum. Alelhusus alelhusus İzmir Büyükşehir Şehremini, insanlara orada ezinç çektiren tıpkı adam, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Yer hoşur ilçemizde üstelik oralardan elan dolgunca hizmet sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarına seslenen Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Uray Başkanına buradan tavsiyem var Tanrı aşkına kayak için tabii kim gelsin Erzurum’a, başlangıç üzerine eyvallah ama geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine dahi tıpkı baksın. Hizmet lacerem yapılır öğrensin. Tıpkı şeyi Ankara Büyükşehir Şehremini amacıyla da söylüyorum, alelhusus İzmir Büyükşehir şehremaneti başkanına. İzmir’üstelik insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Sunu basit ilçemizde dahi oralardan henüz fazla bakım sunuyor belediyelerimiz. Söz Gelimi Üç Kümbetler diyerek bizim tıpkısı tarihi alanımız var, orada bire bir Millet Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde yürekten söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara kategorik siz bile teşekkürname edersiniz. O görsel fon ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi mehabetli.’ dedi.

Doğalgaz

Mebus Aydemir, ‘Başka ne yapmışız? Bu dönemde hep ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’de 20 ilçe var, üçü minval kaza tevessül etmek üzere 20 kesim ilçemiz var. Kâffesi için projeler yapılmış ve mümasil zamanda inşallah tamamında bilcümle hanelerde doğalgaz kullanılır kuzuluk ati. ‘ diye konuştu.

Şehircilik Yatırımları

Basın toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta kâin Milletvekili Aydemir, ‘Daha önceki yıllarca çalışıp ancak tek açılabilen caddeler olurdu. Demin tığ bu dönemde özellikle şu geçtiğimiz 7-8 yıl içerisinde 10 parça devasa cadde açmışız Erzurum’birlikte. Vaktiyle anca tarifi yapılırdı ya Avrupai yollar filan, onlardan henüz iyisini yapmışız. Mümasil zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çokça daha pir yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Yeni Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını üstelik evvelden olumsuz etkilediğini tamlayan Mebus Aydemir, olumsuzluğu temizlemek adına 3 milyon avroluk aynı proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk benzeri proje Demin araçlarla tabiatıyla kendisine asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı illet yapıyoruz? İnsana bakım üzere yapıyoruz. Bakım henüz er gelsin diye niteleyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’bile 13 Alanda tıpkı anda kentsel transformasyon başlatıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’bile, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, haddinden fazla balaban tıpkı kentsel dönüşüm gerçekleşiyor. Erzurum gerçekten baktığınızda çehresi değişmiş aynı il haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, DOĞRU kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam fail Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Yönelik Yatırımlar

Erzurum’de gerçekleştirilen sanayi yatırımlarına bile değinen Mebus Aydemir 2’inci Birleştirme Sanayi Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Tevhit Uran Bölgesinde ikinci aynı Kombinasyon Sanayi Bölgesi yaptık. Amma aynı şanssızlığımız oldu. Sonraları baktık kim dayanak kayıyor orada çokça sayıda üretimlik yapmamıza rağmen binlerce eş istihdama başlamasına karşın istinatgâh kaymasından hava sorun imdi. Amma serian takkadak hal ürettik. Deminden Erzurum’un hızlı hızlı girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çok devasa aynı kayran aldık. Mümasil zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar nesir ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası dahası, fazlası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Devam’ Kararlılığı

Saylav Aydemir, ‘Tığ hizmet erbabı ayrımsız kadroyuz. Evet, dünyada kapalı bire bir çözme var. Kazançlı açıdan ayrımsız inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada defalarca söyledim. Bizimle ilgisi namevcut. Pandemi şartlarından geldi, bize üstelik sirayet etti amma şükür biz başkalarından daha iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’üstelik görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’üstelik hareketli insanlarımız gönderiyorlar. Izlem ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’bile haris bilaç birçoğu ve tren istasyonlarında yatan iyesiz insanlar var. ESIR hakeza öyle, İngiltere anca. İtalya öyle. Dolayısıyla tığ bu şartlarda dahi çok özel hizmetler yaptık, özel hizmetler yapmaya bitmeme edeceğiz inşallah cenabı türe yolumuzu ayan etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Basın toplantısında aynı gazetecinin, ‘Tıpkı Erzurum sevdalısı Saylav yerine bu devasa yatırımları tam görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Bitmeme eden projelerden dahi bahseder misiniz?’ sualine cevap veren Mebus Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira besmele dedik. O düzlük tahminî Erzurum’un şark kısmı yani Ağrı’ya akilane, Kars’a akıllıca olan kısmında tarım ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla gelişigüzel haddinden fazla hususi benzeri noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki aynı projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki kabil DAP kaydında besiciliğin çokça açıklık aldığı, tarımın çok duruluk aldığı benzeri el haline ati. Şu anda icap imal ve gerekse proje aşamasında olan apayrı barajlarımız birlikte var. Onların birlikte bitmesiyle beraber Erzurum henüz dahi kalkınmış, kaslı özel ayrımsız iklim olacak. ‘ diye konuştu. Milletvekili Aydemir Erzurum’dahi kaydedilen değişik yatırımları birlikte bir ayrıksı basın toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Özel Bire Bir İl

Erzurum’un lüzumlu tarihi, gerek konumu bakımından özel bir memleket olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına ilham veren tamam destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Saylav Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Biz bir 1048 birlikte yani Malazgirt’ten 23 sene ilk Erzurum’bile Bizans’a evvel mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile beraber onun ordusuyla beraber Bizans’ı ast etmişiz Pasinler’da. Zımnında 1071 den önceki Anadolu’daydık. Dünya durdukça Tanrı’ın izniyle bu verimli Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Saylav Aydemir, matbuat toplantısının son bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah amacıyla kerem ebed süre kararlılığını zaferlerle süsleme fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği için can adama şerefine erişmiş benzeri şişman milletin mensubu yerine, Mevlid Kandili’ni tebrik ile Hayırlara çevirici olmasını yalvarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını özne Türk Milletinin mukaddesata tabiiyet ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Peygamber Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde sonsuz kılsın. Yetişkin Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine kayran verdi. – ERZURUM

Share: