Avrupa Birliği ve G-7 ülkelerinin Moskof petrolüne tavan karşılık uygulamasına Moskova’dan sarakacı video

Avrupa ve Rusya ortada enerji krizi bitmeme ediyor. Serencam kendisine Avrupa, Moskof petrolüne karşı tavan eşit uygulamasına anbean varil başına 60 dolar ecir ödeyeceklerini açıklamışlardı.

AT ARABASI İLE NUMARA GEÇTİLER

Bu uygulamanın ardından Rusya’dan paylaşılan tıpkısı video de Avrupa’ya adeta göz dağı verildi. Videoda Avrupalı benzeri vatandaşın saman komple arabasına bindiğinde benzin olmadığı ve aracını benzeri atlama beygiri arabası ile ilerlettiği görülüyor.

RUSYA KARARI KABUL ETMİYOR

Rusya daha geçmiş hakeza ayrımsız uygulamaya giden ülkelere petrol satmayacaklarını dile getirmişti. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov üstelik RIA marifet ajansına yaptığı açıklamada, “Tavan fiyatı kabul etmeyeceklerini” söyledi. Peskov, Rusya’nın yapılan anlaşmaya ilişik analizini acul tıpkısı şekilde tamamladıktan sonra üstelik buna tıpkı karşılık vereceğini rapor etti.

RUSYA: PİŞMAN OLACAKLAR

Rusya’nın Viyana’daki arsıulusal örgütlerdeki daimi temsilcisi Mihail Ulyanov dahi, tavan bedel anlaşmasına bindi veren Avrupa ülkelerinin bu kararından nadim olacaklarını söyleyerek, “Bu yıldan itibaren Avrupa Rus petrolü olmadan yaşayacak. Moskova, piyasa karşıtı tavan eşit uygulamalarını destekleyen ülkelere yer yağı vermeyeceğini elhak örtüsüz şekilde anlatım etmişti. Bekleyin, çok yakında DENIZ Rusya’yı petrolü bir zırh kendisine kullanmakla suçlayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Share: