Ateş Parçası Ünal: Bugün İtibarıyla Grup Başkanvekilliği Görevimden Affımı Rica Ettim

” Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, kısacası bütün hatır setlerimizi bulunmayan etmiştir” sözleriyle aksülamel çeken Yırtıkça Ünal, AKP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ünal, “Zaman bakımından grup başkanvekilliği görevimden affımı talep ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu cüret ve verdiği sorumluluklar amacıyla müteşekkirim” dedi.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Becerikli Ünal, takım başkanvekilliği görevinden incizap ettiğini duyurdu. Ünal, toplumsal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugün itibarıyla grup başkanvekilliği görevimden affımı dilek ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu yiğitlik ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

HANGI OLMUŞTU

Idareci Ünal, 21 Ekim’bile Kahramanmaraş Tezkere Fuarı’nda yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı hep tefekkür setlerimizi bulunmayan etmiştir” demişti. Ünal’ın bu sözleri kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Ünal’ın bu sözlerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener ve Halk İttifakı’nın ortağı MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli de tepki göstermişti.

Dirayetli Ünal, konuya ilgilendiren dün yaptığı yazılı açıklamada ise “Tarihte 16 cesamet kurmuş benzeri millete mensubiyetim ve ses bayrağım Türkçemle çalım duyuyorum” demişti.

Share: