Atakum sahilinde donmuş bedeni mevcut İlklima, kendini vurmuş

Önceki çağ sabah saatlerinde Haliç Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde hareketsiz yatan kişiyi fark edenler, durumu 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla gelen ekipler, yerde yatan kişinin esasen tabanca ile vurularak öldüğünü belirledi. Cesedin İlklima Işve Akbörü’ye ait olduğunu belirleme eden ekipler, yanında tıpkısı de tabanca buldu. Akbörü’nün cenazesi, ölü açımı sonrası memleketi Tokat’ta toprağa verildi.

ARDINDA TEZKERE BIRAKMIŞ

Olay ile ilgilendiren çalışma başlatan polis güçleri, İlklima Baylanlık Akbörü’ye ilgilendiren bir pusula buldu. Mektupta adı güzeşte D.S. (27) ve A.S. (20) isimli 2 keleş, gözaltına alındı. Akbörü’nün, mektubunda bu kişilerin ölümünden mesul olduğunu yazdığı öğrenildi. 2 sakil, çıkarıldığı mahkemece adli arama neredeyse erkin bırakıldı.

SAĞ ELİYLE DAĞ ETMİŞ

Akbörü’nün fenomen günü yapılan ön otopsisinde tabancayla başına sıhhatli eliyle kirici ederek yaşamına sonuç verdiği belirlendi. İlçede benzeri dövmecide çalıştığı öğrenilen Akbörü’nün yevmiye hayatta esen elini kullandığı ve fenomen sırasında tabancayı dahi sıhhatli yoluyla tuttuğu tayin edildi. Akbörü’nün olaydan önce tıpkı süredir insanlarla olan iletişimini azalttığı ve moralinin kötü olduğu dahi öğrenildi.

Share: