Arsıulusal Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de gerçekleştirilecek

Arsıulusal Makine Federasyonu (FIA) eliyle Avrupa Cross-Country Baja Kupası aday konkur statüsüne alınan Arsıulusal Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de düzenlenecek.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak, İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) aracılığıyla Doğu Avrupa Off-Road Serisi’nin ayrımsız ayağı namına birleştirme edilen yarışma, 22-25 Ilkgüz’de Çanakkale’nin tarihi zenginlikleri ve manzaraları zarfında hazırlanan etaplarla gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Araba Sporları Federasyonu, Türkiye Turizm Lansman ve Ihya Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyonun hamle çalışmaları hızlı hızlı yapılıyor.

Toplam 917 kilometre uzunluğundaki 4 günlük dayanıklı yarışma, 22 Ilkgüz Perşembe günü saat 20.00’de Çanakkale Truva Atı’nın önünden seremoni ile başlayacak.

Organizasyonda, 23-25 Eylül tarihlerinde Bayramiç, Terziler, Kuşçayırı, Karapınar ve Salihler köyleri çevresinde düzlük düz 8 hususi hamle koşulacak. Bu etapların arasında Çanakkale merkezde hazırlanan izleyici özel etabı de vadi matlup. Tahminî 6 kilometre uzunluğundaki bu etapta bire bir çizgiden ve ayrımsız anda bidayet alan iki kurgu, aynı köprü geçişi ile birleşen “8” biçimindeki koşa parkuru tamamlayıp finiş noktasına ulaşacak.

Yarışlar, dürü töreni ile sona erecek.

Share: