Antalya’da erdemli gönen etkisini devam ettirecek

Antalya’da efdal gönen etkisini devam ettirecek

İç kesimlerde cumartesi haset gün ortası saatlerine kadar yerel bora yağmur geçişi bekleniyor

ANTALYA Meteoroloji 4. Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Acar, Antalya’nın çöz kesimlerde cumartesi günü öğle saatlerine büyüklüğünde gök gürültülü bora geçişlerinin olacağını bildirdi. Enerjik, bu yağışların kent merkezine bile tutkun yağış şeklinde düşmesini beklediklerini ve faziletkâr nemin bitmeme edeceğini kaydetti.

Turizm kenti Antalya’da yunak ve buğulu albeni etkisini devam ettiriyor. Yaklaşık 1 aydır buğulanmış havanın etkisi altında kâin Antalya’da nem zımnında kuruntu mesafesi düştü, Toros Dağları de görünmez oldu. Yüksek nemle alay malay kentin bağırsak kesimlerinde cumartesi haset öğle vakti saatlerine kadar domestik oluşmak amacıyla asuman gürültülü sağanak yağmur geçişi bekleniyor. Bu yağışın kent merkezine de hafif şekilde düşmesi bekleniyor. Antalya Meteoroloji Mıntıka Müdürü Yardımcısı Hasan Enerjik, Kasaba Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hava bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan tahminler doğrultusunda bugün akşam ezanı saatlerinden itibaren ati yağışın özellikle iç kesimlerde aktif olacağını söyledi.

“Yerli keskin yağış”

Cumartesi öğle saatlerine büyüklüğünde bu yağışın etkili olmasını beklediklerini dile getiren Çevik, ” Aralıklı adına domestik asuman gürültülü boğanak yağmur bekleniyor. Genel namına sıcaklıklar 31-32 derecelerde olacak. Bu sıcaklıklar sezon normallerinin 4 ile 6 evre altında seyretmektedir. Minimumlar ise 27 onlarda sezon normallerinde görülmektedir. Yağmur simultane nem oranlarımız yüzdelik 90’ları bulurken, minimumlarla ise Antalya özelinde yüzde 60,55’lere kadar düşecek” dedi.

“Rutubet bitmeme edecek

İç kesimlerde yağışın Isparta, Burdur, Muğla, Antalya’nın İbradı, Akseki, Korkuteli,

Elmalı ilçelerinde canlı olabileceğini anlatım eden Acar, ” Ibik şeridi aut parçalanmamış toprak etkisi altında. Yaptığımız tahminler doğrultusunda rutubet erdemli adına bitmeme edecek. 3 çağ süresince bölgemizde alelhusus iç kesimlerde domestik namına asuman gürültülü bora geçişleri bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu. Rüzgarların şimal önden esmeye bitmeme edeceğini bildiren Acar, ancak bunun ferda güneyli önlere döneceğini bildirdi.

Share: