Antalya yerel haberleri… Konyaaltı Belediye Başkanı Verimli Sıhhatli: Spor Turizmine Önem Veriyoruz

Konyaaltı Belediyesi’nin düzenlediği Dakika-Aqua Swimming Race, ikinci günde de ateşli yarışlara sahne oldu. Konyaaltı Şehremini Cömert Sağlıklı, bu çeşit organizasyonları anadan görme arkaç bildirmek istediklerini belirterek, “Spor turizmine önem veriyoruz. Yerelde bu gestalt etkinlikleri düzenlememiz gerekiyor. Çünkü bu kere ile hem gailesiz sportmen yetiştirme imkanı buluyoruz hem dahi bölgenin tanıtımına katkı sağlıyoruz” dedi.

Konyaaltı Belediyesi Dakika-Aqua Swimming Race yüzme yarışının ikinci gününde kestirmece 500 sporcunun katıldığı yarış, tekrar günün önce ışıkları ile başladı. Saat 08: 30’bile başlayan 6 bin metrelik etaba katılan sporcular, Akdeniz’in mavi sularında kulaç atmanın heyecanını yaşadı. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde yapılan yarışlara güçlükle dışından de tahminî 70 sportmen katıldı. 6 bin metrelik parkurun açık erkekler klasmanında 609 numaralı Markka Shrom, kadınlarda ise 629 numaralı Viktorya birinciliği elde etti. Saat 10: 30’dahi başlayan 3 bin metrelik parkurda ise degaje erkeklerde 319 numaralı Davut Kaan Kama, kadınlarda ise 302 numaralı Temiz Acara birinciliği kazandı. Yapılan iki kadem ile Konyaaltı Belediyesi Dakika-Aqua Swimming Race sona erdi. Düzenlenen hediye töreniyle bile yarışmacılara ödülleri verildi.

“SPOR TURİZMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Değme geçen yıl elan çok sportif etkinliğe familya sahipliği yaptıklarını tamlayan Konyaaltı Şehremini Verimli Iyi, amaçlarının Konyaaltı’nın spor, hanek ve kültürel etkinlikler ile henüz çok anılmasını çıkarmak olduğunu dile getirdi. İlk posta düzenledikleri Konyaaltı Belediyesi Dakika-Aqua Swimming Race etkinliğini da anadan görme ağıl getirmeyi planladıklarını kaydeden Iyi, “Spor turizmine önem veriyoruz. Yerelde bu gestalt etkinlikleri düzenlememiz gerekiyor. Zira bu misil ile hem zinde sporcu yetiştirme imkanı buluyoruz hem de bölgenin tanıtımına katkı sağlıyoruz. Bu nedenle düzenlediğimiz tamam büyük organizasyonları arsıulusal şeklinde gerçekleştiriyoruz. Bizim farklı bir amacımız ise gençlerimizin yeteneklerini keşfedecekleri yahut sergileyecekleri ortamlar gerçekleştirmek. Uluslararası spor müsabakalarında daha çok sporcumuzun olması tabii hepimizi gururlandıracak. İşte bu yüzden birlikte çabalıyoruz” diyerek konuştu.

“ANTALYA BU TİP ORGANİZASYONLAR İÇİN HADDINDEN FAZLA IYICE BİR ŞEHİR”

Konyaaltı Belediyesi Dakika-Aqua Swimming Race yüzme yarışında 6 bin metrelik etapta uğraş eden sporcu Nuri Enerjik, esbak günde 1500 metrede yarıştığını söyledi. Hava şartlarının iyice olduğunu söyleyen Çevik, “Organize çokça mebzul geçti. Antalya bu tip organizasyonlar amacıyla haddinden fazla iyicene bire bir site. Yurt dışında buna eş etkinlikler az daha 12 ay sürüyor. Antalya birlikte bunun üzere çok uygun bire bir yer. Konyaaltı Belediyesi’nin bunu daha aşkın destekleyeceğine inanıyorum” dedi.

“KATILIMCILARDAN OLUMLU DÖNÜŞLER ALDIK”

Triatlon Milli Topluluk Antrenörü ve bozuk milli sporcu Bay Onaran, Konyaaltı’nda ilk kez düzenlenmesine karşın katılımın bol olduğunu söyledi. Gelecek yıl bu sayının iki katına çıkmayı hedeflediklerini belirten Onaran, “Katılımcılardan olumlu dönüşler aldık. Bu da bizim üzere haddinden fazla keyifliydi. Konyaaltı Belediyemiz ağız ağıza arkamızdaydı. Onlara üstelik çokça teşekkürname ediyoruz. Çünkü onların desteği ile böyle güzel tıpkı kombinezon sağlamış olduk” dedi.

6 bin metre genel sınıflama vazıh kadınlar birincisi Viktorya, Konyaaltı Belediyesi’nin ocak sahipliği yaptığı yüzme yarışını çok beğendiğini belirterek şunları söyledi:

“10 üzerinden değerlendireceksek kesinlikle 10 benek veriyorum. Hem aktiflik hem de akarsu heybetli. Çokça sağlık aldım.”

Share: